4°C zamglenie

Trzecia z rzędu przegrana Pelikana

Trzecią z rzędu porażkę ponieśli podopieczni trenera Marcina Płuski. W niedzielne przedpołudnie, 12 listopada na stadionie przy Starzyńskiego, Pelikan Łowicz przegrał z Olimpią Zambrów 4-2.

Woli walki – tego zabrakło biało-zielonym podczas meczu 16. kolejki III ligi, który odbył się 12 listopada na stadionie miejskim przy ul. Starzyńskiego w Łowiczu. Pelikan zmierzył się z Olimpią Zambrów, z którą przegrał 2-4.

Zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania byli goście. I choć to oni w 35. minucie spotkania wyszli na prowadzenie, szansę na to mieli gospodarze. W 26. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Pelikana za faul w polu karnym. Do rzutu podszedł Michał Adamczyk, jednak nie zdołał pokonać bramkarza Olimpii.

Wyrównująca bramka padła dopiero na początku drugiej połowy. W 50. minucie piłkę celnym rzutem w siatce umieścił Sebastian Kaczyński. Remin jednak nie trwał długo. Seria błędów indywidualnych, o czym w konferencji pomeczowej wspominał Marcin Płuska doprowadziła do wyjścia na prowadzenie podopiecznych Mirosława Dymka. W 58. minucie drugą bramkę dla Olimpii zdobył Michał Domański, zaś trzy minuty później Michał Kuczałek.

Kiedy sytuacja wydawała się co najmniej zła, nadzieję w drużynie rozbudził Michał Adamczyk, który w 64. minucie spotkania umieścił piłkę w siatce gości. Pelikan na swoim koncie zanotował drugiego gola, zmniejszając różnicę punktową. Dodatkowo na korzyść łowickiego zespołu była decyzja sędziego, który chwilę później ukarał bramkarza Olimpii czerwoną kartką.

Osłabiony skład zespołu z Zambrowa wydawał się idealną okazją do wyrównania spotkania. Tak się jednak nie stało. Przeciwnik zaczął grać bardzo agresywnie i strzelił czwartego gola, zamykając spotkanie wynikiem 4-2.

Marcin Płuska, trener biało-zielonych po spotkaniu przyznał, że dzisiejsza porażka jest trzecią z rzędu.

- Musimy bardzo mocno wziąć się w garść, jeżeli nie zaczniemy punktować na wyjeździe, w ostatnim meczu z Morągiem czy z Ełkiem u siebie, to nasza sytuacja po zimie może być bardzo ciężka – powiedział szkoleniowiec „Ptaków”.

Zachęcamy do oglądanie konferencji pomeczowej, w której trenerzy obu drużyn podsumowali dzisiejsze spotkanie.

Pelikan Łowicz – Olimpia Zambrów 2:4

bramki: Sebastian Kaczyński 50, Michał Adamczyk 64 – Eryk Łupiński 35, Michał Domański 58, Michał Kuczałek 61, Kamil Jackiewicz 82

Pozostałe mecze 16. kolejki:

Sokół Aleksandrów Łódzki – Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 2:2

Łukasz Chojecki 56, Kamil Żylski 70 – Patryk Miarka 45, Grzegorz Domżalski 68

Tur Bielsk Podlaski – Ursus Warszawa 0:0

GKS Wikielec – Kaczkan Huragan Morąg 1:5

Piotr Kacperek 45 – Rafał Maciążek 12 (k), Paweł Galik 29, Piotr Karłowicz 58, João Criciúma 79, Giovani Parizotto 90

• Gość - niezalogowany 2017-11-12 22:29:30

Panie trenerze nie kompromituj się Łowicz jest specyficzny dograj tą rundę i uciekaj bo Cię zjedzą. Pozdrawiam. Dopóki pan Łaski żądzi to dobrze nie będzie. Panie Czerbniak zacznij porządki....

• KubaM - niezalogowany 2017-11-12 23:51:23

Kiedy wybory prezesa i zarządu ? Bo obecni wlodarze myślą o tym żeby zapchać swoje brzuchy i portfele. Zniszczycie ten klub do końca . Źle zarządzany klub , finanse nie czytelne, każdy myśli tylko o sobie żeby mu się krzywda nie stała. Jak tak dalej pójdzie to będziemy w V lidze.

• Gość - niezalogowany 2017-11-13 11:11:51

Potrzebne są głębokie zmiany zarówno w sztabie szkoleniowym,zarządzie jak i kadrze zawodniczek i to już od wiosennej rundy.Teraz dwa ostatnie mecze i zmiany teraz ni C nie dadzą