13°C bezchmurnie

Trzy oferty na Zieloną, cztery na Paderewskiego i Moniuszki

Inwestycje, oferty Zieloną cztery Paderewskiego Moniuszki - zdjęcie, fotografia

Urząd Miasta w Łowiczu w najbliższych dniach rozstrzygnie przetargi na dwie inwestycje. Nawierzchni doczekają się ulice Zielona, Paderewskiego i Moniuszki.

Przebudowa ulicy Zielonej zlecona zostanie firmie Wig-Kost z Lenartowa. Przedsiębiorstwo Grzegorza Panuszewskiego ułożenie 130-metrowego łącznika ulicy Zielonej między dwoma skrzyżowaniami – z ul. Legionów i Zieloną oraz wykonanie ciągów pieszych po obu stronach drogi, a także zainstalowanie progu zwalniającego wyceniło na 188 497,07 zł. Firma udzieliła jednocześnie 60-miesięcznej gwarancji na wykonane prace.

W przetargu wzięły udział także Trakt Kutno, Hydrobud Kutno oraz Fulmar z Sulejówka. Oferty tych firm kształtowały się od blisko 210 tys. zł do prawie 335 tys. zł. W budżecie miejskim inwestycję oszacowano na 200 tys. zł.

Nowej nawierzchni mieszkańcy Zielonej doczekają się jeszcze w tym roku. Podobnie zresztą jak łowiczanie mieszkający przy ul. Paderewskiego i Moniuszki. W ogłoszonym przez miasto przetargu wpłynęły trzy oferty. Najkorzystniejszą złożyło Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Hydrobud z Kutna. W ubiegłym roku ta sama firma przeprowadzała modernizację Polnej i Niciarnianej, jest więc dobrze znana w mieście nad Bzurą.

Obecnie przedsiębiorstwo za 365 925,00 zł wykona nawierzchnię z kostki na dwóch ulicach w dzielnicy Górki. Na 120-metrowym odcinku Paderewskiego znajdzie się 1 próg zwalniający, podobnie jak na 140-metrowym odcinku Moniuszki. Oprócz nawierzchni i progów firma wykona także wjazdy do posesji.

Na przebudowę dwóch ulic zarezerwowano niespełna 332 tys. zł, tak więc brakującą część środków będzie trzeba znaleźć w miejskim budżecie.

Dwie pozostałe oferty należały do firmy Trakt z Kutna i Wig-Kost z Lenartowa. Pierwsza opiewała na blisko 417 tys. zł, druga była niespełna 400 zł droższa od wygranej.

Trzy oferty na Zieloną, cztery na Paderewskiego i Moniuszki komentarze opinie

  • Janusz Niemczyk 2018-10-09 20:44:03

    Kiedy wreszcie skończona zostanie ul. Słowackiego. Od 3 lat tylko wyboje. A 35 lat tak było dobrze. ORMO już się wyprowadziło do Bochenia pod nowego sołtysa. Prosimy o trochę normalności. Kiedy, kiedy ,kiedy. Tych co chcą obejrzeć Bocheńskie ORMO zapraszam 10.10 godz 12,00 do Sądu Rejonowego w Łowiczu. Szczególnie zapraszam komendanta.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu