TVP Sport w listopadzie wyemituje kolejne premierowe odcinki programu Krzysztofa Miklasa

Inne, Sport listopadzie wyemituje kolejne premierowe odcinki programu Krzysztofa Miklasa - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 31/10/2019 08:41
Martyna Czekalska

Związany z ziemią łowicką dziennikarz Krzysztof Miklas zrealizował kolejne odcinki historycznego cyklu pt. „Biało-Czerwoni. Historie niezwykłe”. Najbliższy premierowy odcinek zostanie wyemitowany w najbliższą niedzielę (3 listopada) w TVP Sport.

W cyklu „Biało-Czerwoni. Historie niezwykłe” Miklas prezentuje sylwetki wybitnych sportowców, a zarazem wielkich patriotów, ludzi nietuzinkowych, o niezwykle ciekawych życiorysach. Łącznie powstało już 15 programów z tej serii.

Od niedzieli (3 listopada), co tydzień w niedzielny poranek, na antenie TVP Sport emitowanych będzie premierowo pięć kolejnych audycji z cyklu.

Najbliższy program rozpocznie się o godz. 8:10 i będzie poświęcony trójce wspaniałych jeźdźców, rotmistrzów Wojska Polskiego (Roycewicz, Kulesza, Kawecki) którzy na igrzyskach w Berlinie w 1936 roku zdobyli w drużynowych zawodach WKKW srebrne medale.

- Od wybuchu wojny już nigdy się nie spotkali. Kawecki zginął w Katyniu, Kulesza po wojnie znalazł się na emigracji w USA i Kanadzie, Leliwa-Roycewicz, bohater Powstania Warszawskiego, był więziony w czasach stalinowskich, a potem pracował jako trener – opowiada Miklas.

W kolejną niedzielę (10 listopada) o godz. 8:45 TVP Sport wyemituje reportaż o Jadwidze Jędrzejowskiej, wspaniałej tenisistce światowego formatu. Program o Jędrzejowskiej, która m.in. była wicemistrzynią Wimbledonu, w znacznej części nagrywany był na trawiastym korcie doktora Wojciecha Pietrzaka w Michałówku.

Natomiast w następne niedziele będą pokazane programy o niezwykłych pływakach: Marku Petrusewiczu i Andrzeju Kłopotowskim, wybitnym koszykarzu, profesorze prawa o światowym autorytecie, Jerzym Młynarczyku oraz o początkach sportu w II Rzeczypospolitej.

Warto dodać, że już jutro (1 listopada) TVP Sport wyemituje powtórkowo audycje poświęcone Stanisławowi Marusarzowi (8:15) i Eugeniuszowi Lokajskiemu (11:10), zaś w sobotę, 2 listopada będą emitowane programy poświęcone Jadwidze Wajsównej (8:05), Elżbiecie Duńskiej-Krzesińskiej (16:25) i ponownie Lokajskiemu (16:40).

Wszystkie programy Krzysztofa Miklasa z cyklu „Biało-Czerwoni. Historie niezwykłe” są powtarzane na antenach TVP Historia i TVP Polonia.

TVP Sport w listopadzie wyemituje kolejne premierowe odcinki programu Krzysztofa Miklasa komentarze opinie

  • gość 2019-11-02 11:32:45

    Bardzo dobrze że telewizja polska przypomina sportowców i Polaków którzy mieli Ojczyznę na pierwszym miejscu w swoich sercach i umysłach. Po 40-stu latach zakłamania możemy wreszcie poznać dzieje i życiorysy tych którzy na to zasługują a nie czerwone marionetki którzy byli gotowi mordować patriotów polskich byle tylko przypodobać się ruskim zwyrodnialcom.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama