13°C lekkie zachmurzenie

Ubezpieczenie OC dla młodych kierowców - co zrobić by nie przepłacić

Art. sponsorowany, Ubezpieczenie młodych kierowców zrobić przepłacić - zdjęcie, fotografia

Młodzi, niedoświadczeni kierowcy otrzymują zazwyczaj najwyższe ceny ubezpieczenia OC. Jak wiadomo, przy tej polisie nie warto przepłacać, bo w każdym towarzystwie ma ona taki sam zakres.

Przy ustalaniu ceny OC dla kierowcy ubezpieczyciel zwraca uwagę na jego wiek i ilość lat za kółkiem. W wyniku tej oceny młodzi kierowcy wypadają dość niekorzystnie, a w dodatku nie mogą korzystać jeszcze z wysokich zniżek za bezwypadkową jazdę. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym zaoszczędzą na kupnie produktu, jakim jest polisa ubezpieczeniowa dla młodych kierowców najlepsze z nich opisaliśmy poniżej.

Jak młody kierowca może cieszyć się niskim OC?

Jednym z najskuteczniejszych sposobów, dzięki któremu młody kierowca zyska tanie OC, jest współdzielenie samochodu z innym kierowcą korzystającym z wysokich zniżek. Najczęściej młodzi kierowcy decydują się na zarejestrowanie pojazdu wspólnie z członkiem rodziny, który posiada odpowiednie doświadczenie na drodze i dużą ilość bezwypadkowych lat. Przed zdecydowaniem się na ten krok należy jednak sprawdzić, czy ubezpieczyciel zgodził się uznać zniżki innego kierowcy – nawet jeśli jego nazwisko będzie figurowało w dowodzie rejestracyjnym. Można iść nawet o krok dalej i zarejestrować pojazd tylko na kierowcę ze zniżkami.

Jeden istotny szczegół przy współwłasności auta

Współdzielenie pojazdu może jednak spowodować, że kierowca straci długo wypracowywane zniżki, jeśli młodszy współwłaściciel doprowadzi do stłuczki lub wypadku. Wówczas żaden z nich nie będzie korzystał z dotychczasowych zniżek. Dlatego przed wyborem tej opcji warto dobrze się zastanowić. Być może lepiej, jeśli młody kierowca zacznie prowadzić samochód na swój własny rachunek?

Zniżki na… skuter

Okazuje się, że za pomocą pewnego triku (który wymaga jednak kilku lat przygotowań) młodzi kierowcy mogą cieszyć się wysokimi zniżkami na bezwypadkową jazdę. Wystarczy, że przed ubezpieczeniem samochodu opłacali składki OC za skuter lub przyczepkę samochodową. Jeśli nie spowodowali z nimi żadnych wypadków i co roku opłacali OC (wynoszące kilkadziesiąt złotych) to po kilku latach mogą korzystać z atrakcyjnych zniżek. Większość ubezpieczycieli honoruje takie ulgi.

Wybierz samochód z mniejszą mocą

Zakup pojazdu o dużym silniku powoduje automatyczny wzrost składki OC. Młodzi kierowcy często szukają wyjątkowego, mocnego pojazdu jako swojego pierwszego samochodu. To błąd, jeśli liczymy na niskie OC – za silnik o dwukrotnie większej pojemności często płaci się nawet kilkaset złotych więcej.

Szukaj okazji i promocji

Młodzi, niedoświadczeni kierowcy powinni zainteresować się ofertami specjalnymi od ubezpieczycieli. Wielu z nich organizuje czasowe promocje lub oferuje tańsze ubezpieczenie w dniu urodzin potencjalnego klienta. Warto być na bieżąco z takimi ofertami – niekiedy pozwalają one zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Tańsze oferty obejmują również polisy kupowane online lub płatność z góry.

Przede wszystkim – korzystaj z porównywarek

Żeby mieć pewność, że wybrane przez nas OC jest tym najtańszym na rynku, trzeba korzystać z kalkulatorów ubezpieczeń. To darmowe i szybkie rozwiązanie, które wskaże nam najlepsze z możliwych ofert. Nie musimy wychodzić z domu, a jedynie kliknąć w odnośnik, który zaprowadzi nas prosto do strony ubezpieczyciela. Kalkulator OC np.: ubezpieczamy auto nie stosuje reklam sponsorowanych, dlatego możemy być pewni co do autentyczności otrzymanych wyników. To najlepszy z możliwych sposobów na to, by młody kierowca znalazł najlepszą i najtańszą ofertę dla siebie.

Szukasz więcej informacji o tym jak kupić tanie OC? Sprawdź artykuł "Polisa OC dla młodych kierowców – jak oszczędzić"

 

 

Ubezpieczenie OC dla młodych kierowców - co zrobić by nie przepłacić komentarze opinie

 • gość 2018-03-16 20:11:45

  ubezpieczac siętam gdzie sa ludzkie warunki, na polska kieszen albo samemu sobie wypracowac zniżke np w yanosiku, ze jezdzisz bezpiecznie to mniej placisz za ubezpieczenie, ja tak kilka stowek zaoszczedzilem

 • gość 2018-03-17 14:50:31

  Młody kierowca nie musi przepłacać za ubezpieczenie.Wystarczy porównać ceny OC na kalkulatorze cuk.

 • gość 2018-03-17 17:41:32

  Tekst troszeczkę nie na czasie bo i tak młody kierowca obecnie zapłaci za OC ponad 2,5 tys zł co w tym kraju oznacza że składka OC najczęściej przekracza wartość pierwszego auta ( a będzie gorzej). Obecnie towarzystwa biorą pod uwagę głównie (okres przez jaki kierowca opłacał składki i moc silnika, dużo mniejsze znaczenie na wiek i doświadczenie kierowcy). Współwłasność to obecnie lipa bo większość towarzystw uwali zniżki doświadczonemu kierowcy o ponad połowę. Co do zniżek za skuter i przyczepką to też nie prawda bo obecnie towarzystwa nie chcą przenosić zniżek pomiędzy pomiędzy różnymi typami pojazdów , zniżki przypisuje się dla danej grupy pojazdów zgodnie z dowodem rejestracyjnym. Sam niedawno szukałem ubezpieczania OC mając 30 lat i 5 lat PJ (brz wcześniejszego OC) dla 8 letniego Opla Astry najtańsza oferta to 2785 złotych co ceną absurdalną. Więc nie ma czegoś takiego jak tanie OC dla młodego kierowcy i będzie jeszcze gorzej kiedy wejdzie w końcu nowela kodeku drogowego

 • gość 2018-03-18 22:44:14

  młodzi jeżdzę z Yanosikiem, warto żeby sprawdzili oferte od YU, ceny mają naprawde spoko

 • Katarzyna - niezalogowany 2018-03-19 11:41:45

  Istnieje pewien sposób na to, by doświadczony kierowca nie stracił swoich zniżek w wyniku błędu młodego wspówłaściciela. Niektórzy ubezpieczyciele oferują bowiem ochronę zniżek (tu https://ubea.pl/Wspolwlasnosc-auta-bez-tajemnic%2Cartykul%2C1059/ można sprawdzić, kto ma taką polisę w swojej ofercie). Zazwyczaj działa to tak, że jeśli przydarzy nam się jedna stłuczka w ciągu roku, ubezpieczyciel wybaczy ją i nie będzie jej brał pod uwagę, kiedy będzie wyliczał składkę nowy rok. Trzeba jednak pamiętać, że taka ochrona zniżek działa tylko w tym towarzystwie, w którym się ją wykupi.

 • gość 2018-03-20 12:29:06

  W Łowiczu najtańsze ubezpieczenie znalazłem na 3-go Maja w CUKu, tam mają wszystkie Towarzystwa.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.