Ubezpieczenie OC dla młodych kierowców - co zrobić by nie przepłacić

Art. sponsorowany, Ubezpieczenie młodych kierowców zrobić przepłacić - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 16/03/2018 17:54
Martyna Czekalska

Młodzi, niedoświadczeni kierowcy otrzymują zazwyczaj najwyższe ceny ubezpieczenia OC. Jak wiadomo, przy tej polisie nie warto przepłacać, bo w każdym towarzystwie ma ona taki sam zakres.

Przy ustalaniu ceny OC dla kierowcy ubezpieczyciel zwraca uwagę na jego wiek i ilość lat za kółkiem. W wyniku tej oceny młodzi kierowcy wypadają dość niekorzystnie, a w dodatku nie mogą korzystać jeszcze z wysokich zniżek za bezwypadkową jazdę. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym zaoszczędzą na kupnie produktu, jakim jest polisa ubezpieczeniowa dla młodych kierowców najlepsze z nich opisaliśmy poniżej.

Jak młody kierowca może cieszyć się niskim OC?

Jednym z najskuteczniejszych sposobów, dzięki któremu młody kierowca zyska tanie OC, jest współdzielenie samochodu z innym kierowcą korzystającym z wysokich zniżek. Najczęściej młodzi kierowcy decydują się na zarejestrowanie pojazdu wspólnie z członkiem rodziny, który posiada odpowiednie doświadczenie na drodze i dużą ilość bezwypadkowych lat. Przed zdecydowaniem się na ten krok należy jednak sprawdzić, czy ubezpieczyciel zgodził się uznać zniżki innego kierowcy – nawet jeśli jego nazwisko będzie figurowało w dowodzie rejestracyjnym. Można iść nawet o krok dalej i zarejestrować pojazd tylko na kierowcę ze zniżkami.

Jeden istotny szczegół przy współwłasności auta

Współdzielenie pojazdu może jednak spowodować, że kierowca straci długo wypracowywane zniżki, jeśli młodszy współwłaściciel doprowadzi do stłuczki lub wypadku. Wówczas żaden z nich nie będzie korzystał z dotychczasowych zniżek. Dlatego przed wyborem tej opcji warto dobrze się zastanowić. Być może lepiej, jeśli młody kierowca zacznie prowadzić samochód na swój własny rachunek?

Zniżki na… skuter

Okazuje się, że za pomocą pewnego triku (który wymaga jednak kilku lat przygotowań) młodzi kierowcy mogą cieszyć się wysokimi zniżkami na bezwypadkową jazdę. Wystarczy, że przed ubezpieczeniem samochodu opłacali składki OC za skuter lub przyczepkę samochodową. Jeśli nie spowodowali z nimi żadnych wypadków i co roku opłacali OC (wynoszące kilkadziesiąt złotych) to po kilku latach mogą korzystać z atrakcyjnych zniżek. Większość ubezpieczycieli honoruje takie ulgi.

Wybierz samochód z mniejszą mocą

Zakup pojazdu o dużym silniku powoduje automatyczny wzrost składki OC. Młodzi kierowcy często szukają wyjątkowego, mocnego pojazdu jako swojego pierwszego samochodu. To błąd, jeśli liczymy na niskie OC – za silnik o dwukrotnie większej pojemności często płaci się nawet kilkaset złotych więcej.

Szukaj okazji i promocji

Młodzi, niedoświadczeni kierowcy powinni zainteresować się ofertami specjalnymi od ubezpieczycieli. Wielu z nich organizuje czasowe promocje lub oferuje tańsze ubezpieczenie w dniu urodzin potencjalnego klienta. Warto być na bieżąco z takimi ofertami – niekiedy pozwalają one zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Tańsze oferty obejmują również polisy kupowane online lub płatność z góry.

Przede wszystkim – korzystaj z porównywarek

Żeby mieć pewność, że wybrane przez nas OC jest tym najtańszym na rynku, trzeba korzystać z kalkulatorów ubezpieczeń. To darmowe i szybkie rozwiązanie, które wskaże nam najlepsze z możliwych ofert. Nie musimy wychodzić z domu, a jedynie kliknąć w odnośnik, który zaprowadzi nas prosto do strony ubezpieczyciela. Kalkulator OC np.: ubezpieczamy auto nie stosuje reklam sponsorowanych, dlatego możemy być pewni co do autentyczności otrzymanych wyników. To najlepszy z możliwych sposobów na to, by młody kierowca znalazł najlepszą i najtańszą ofertę dla siebie.

Szukasz więcej informacji o tym jak kupić tanie OC? Sprawdź artykuł "Polisa OC dla młodych kierowców – jak oszczędzić"

 

 

Reklama

Ubezpieczenie OC dla młodych kierowców - co zrobić by nie przepłacić komentarze opinie

 • gość 2018-03-16 20:11:45

  ubezpieczac siętam gdzie sa ludzkie warunki, na polska kieszen albo samemu sobie wypracowac zniżke np w yanosiku, ze jezdzisz bezpiecznie to mniej placisz za ubezpieczenie, ja tak kilka stowek zaoszczedzilem

 • gość 2018-03-17 14:50:31

  Młody kierowca nie musi przepłacać za ubezpieczenie.Wystarczy porównać ceny OC na kalkulatorze cuk.

 • gość 2018-03-17 17:41:32

  Tekst troszeczkę nie na czasie bo i tak młody kierowca obecnie zapłaci za OC ponad 2,5 tys zł co w tym kraju oznacza że składka OC najczęściej przekracza wartość pierwszego auta ( a będzie gorzej). Obecnie towarzystwa biorą pod uwagę głównie (okres przez jaki kierowca opłacał składki i moc silnika, dużo mniejsze znaczenie na wiek i doświadczenie kierowcy). Współwłasność to obecnie lipa bo większość towarzystw uwali zniżki doświadczonemu kierowcy o ponad połowę. Co do zniżek za skuter i przyczepką to też nie prawda bo obecnie towarzystwa nie chcą przenosić zniżek pomiędzy pomiędzy różnymi typami pojazdów , zniżki przypisuje się dla danej grupy pojazdów zgodnie z dowodem rejestracyjnym. Sam niedawno szukałem ubezpieczania OC mając 30 lat i 5 lat PJ (brz wcześniejszego OC) dla 8 letniego Opla Astry najtańsza oferta to 2785 złotych co ceną absurdalną. Więc nie ma czegoś takiego jak tanie OC dla młodego kierowcy i będzie jeszcze gorzej kiedy wejdzie w końcu nowela kodeku drogowego

 • gość 2018-03-18 22:44:14

  młodzi jeżdzę z Yanosikiem, warto żeby sprawdzili oferte od YU, ceny mają naprawde spoko

 • Katarzyna - niezalogowany 2018-03-19 11:41:45

  Istnieje pewien sposób na to, by doświadczony kierowca nie stracił swoich zniżek w wyniku błędu młodego wspówłaściciela. Niektórzy ubezpieczyciele oferują bowiem ochronę zniżek (tu https://ubea.pl/Wspolwlasnosc-auta-bez-tajemnic%2Cartykul%2C1059/ można sprawdzić, kto ma taką polisę w swojej ofercie). Zazwyczaj działa to tak, że jeśli przydarzy nam się jedna stłuczka w ciągu roku, ubezpieczyciel wybaczy ją i nie będzie jej brał pod uwagę, kiedy będzie wyliczał składkę nowy rok. Trzeba jednak pamiętać, że taka ochrona zniżek działa tylko w tym towarzystwie, w którym się ją wykupi.

 • gość 2018-03-20 12:29:06

  W Łowiczu najtańsze ubezpieczenie znalazłem na 3-go Maja w CUKu, tam mają wszystkie Towarzystwa.

 • Marek34 - niezalogowany 2019-02-27 13:12:39

  OC od początku roku drożeje. Jedyne rozsądne wyjście to porównać oferty w porównywarkach jak Cuk

 • król - niezalogowany 2019-06-22 20:19:49

  A czy czasem porównywarki nie są w jakiś sposób sponsorowane ? Nie lepiej ubezpieczyć samochód na kogoś ?

 • jony - niezalogowany 2019-06-23 09:11:43

  @król czasami sa sponsorowane ale wszędzie musimy używać mózgu. sprawdzamy oferty na porównywarkach a później szczegóły danej oferty w internecie i na opiniach.
  @Marek34 tak drożeje nawet przy bezszkodowej jezdzie widać różnice, że ceny idą do góry. Najgorzej mają młodzi - CI to wogóle mają cene z kosmosu.

 • król - niezalogowany 2019-06-26 17:32:12

  Ja to już sam nie wiem gdzie szukać, mam wrażenie że każdy ma ofertę na pokazanie, a przyjdzie co do czego to zostanę z ręką w nocniku :p
  Oj tam młodzi kierowcy mają bardzo pod górkę niestety, często jest tak że ubezpieczenie kosztuję połowę wartości auta

 • Luna - niezalogowany 2019-06-26 17:59:06

  @król a patrzyłeś na ofertę od you can drive ? Mają osobne ubezpieczenia dla młodych kierowców i całkiem atrakcyjnie to wygląda.
  @jony młodzi mają horrendalnie wysokie opłaty, co wynika z braku historii ubezpieczeniowej, no i teoretycznie, większym ryzykiem szkody niż w 'dorosłych' kierowców. No właśnie "teoretycznie" bo często młodzi jeżdżą lepiej niż dorośli..

 • Ewka - niezalogowany 2019-06-27 09:24:23

  @król ceny niestety są kosmiczne, zwłaszcza, jeśli samo oc nas nie satysfakcjonuje. A branie ubezpieczenia na rodzica nie jest dobrym pomysłem :/
  @Luna youcandrive? Pierwsze słyszę :o

 • alt - niezalogowany 2019-06-27 13:12:52

  @Ewka Ycd to firma która oferuje bardzo atrakcyjne ceny dla młodych kierowców. :)
  @Ewka na rodzica? Lepiej nie. Sa już takie kruczki że robią poźniej rekalkulacje ubezpieczenia i trzeba dopłacać...

 • gość 2019-06-28 18:59:31

  @alt co masz na myśli pisząc ''atrakcyjne''? Dużo niższe? @alt ubezpieczenie na rodzica jest bardzo słabo opłacalne. W dodatku nie naliczają się nam zniżki, więc po co to komu?

 • król - niezalogowany 2019-06-29 15:24:47

  No ale jak chcemy uniknąć wysokich kosztów to chyba lepiej ubezpieczyć na rodzica niż samemu płacić :P
  @alt rozumiem że jesteś ich klientem ? jaki procent mniej zapłaciłeś za ubezpieczenie ?

 • gość 2019-07-01 14:12:45

  @król egoistyczne podejście. Co jeśli rodzice stracą zniżki? @król podobno nawet kilka stówek mniej można zapłacić, na ich stronie jest kalkulator, więc możesz to sobie policzyć

 • tisia - niezalogowany 2019-07-02 12:25:34

  @gość A nie ma przypadkiem czegoś takiego jak ubezpieczenie zniżek? @gość faktycznie, mi wyszło 600 zł mniej :o Da się załatwić formalności online?

 • Kinor - niezalogowany 2019-07-03 14:38:24

  @tisia można ubezpieczyć zniżki, niektórzy dają taką możliwość, ale nie jestem pewny, jak to do końca wygląda. Czy za to się też dodatkowo płaci?
  @tisia można :) Wtedy kurier przychodzi do Ciebie z umową do podpisania i gotowe.

 • drap - niezalogowany 2019-07-04 22:13:33

  nie pojmuję takie toku rozumowania. Recepty też bierzesz na kogoś? Każdy ma swój pesel i historię wypadków,czy ubezpieczenia ogólnie i pracujesz na to aby mieć zniżki. To ,że młodzi z niewiadomych powodów mają stawkę razy 6 , to inna kwestia
  @kinor, kurier możesz też przywieźć umowę OC>? na umowę z operatorem komórkowym to fakt, korzystałem.

 • fabi - niezalogowany 2019-07-09 09:42:49

  @drap to, dlaczego młodzi mają drożej jest zrozumiałe, ale dlaczego aż tak drogo? Może po prostu chcą na nas zarobić. @drap i jak? Wszystko przebiegło pomyślnie?

 • gość 2019-07-11 17:38:55

  @fabi Oczywiście, że chcą zarobić. W końcu kto nie chce? Jednak trochę przesadzają z tymi cenami, niestety jako że mają dobrą reklamę, to młodzi dalej na potęgę się u nich ubezpieczają - błędne koło. @alt czy YCD ma do zaoferowania jeszcze coś ciekawego poza standardowym ubezpieczeniem?

 • Niob - niezalogowany 2019-07-16 16:58:54

  @gość a co jeszcze oprócz standardowego oc może się przydać ? Pytam z ciekawości ponieważ czeka mnie ubezpieczenie auta i zastanawiam się czy oc wystarczy
  @drap czyli umowa przychodzi z kurierem i potem należy odesłać tą umowę czy bezpośrednio oddać kuerirowi który ją przyniósł ?

 • lolek - niezalogowany 2019-07-16 17:14:42

  @niob fajny pakiet jest mini ac - chroni nas od najgorszego czyli kradzieży i szkody całkowietej.
  @niob oddajemy umowę kurierowi który przy nas pakuję to w kopertę i zakleja. - wszystko bezpieczne :)

 • drap - niezalogowany 2019-07-17 08:51:03

  @fabi , aż tak drogo bo jak każdy to każdy i sie pułap ustawia sam. Dlatego oferta YCD jest bardzo dobra , bo wybija się spośród ofert , które ceny wzięły z kosmosu.
  @fabi wszystko przebiegło ok. Bo kurier dostarcza umowę, ty masz ją wcześniej do wyglądu. Możesz małym druczkiem doczytać wszystko i całe warunki OWU też , a kurier dowozi umowę do podpisania i tyle
  Z tego co widziałem to jeszcze ubezp opon, szyb i mini AC

 • gość 2019-07-17 14:18:23

  @lolek czyli jakaś ocierka itp tutaj nie jest brana pod uwagę? Nie wiem czy takie mini ac się opłaca, kiedy ktoś ma bardzo stare auto /
  @drap ubezpieczenie szyb i opon? Co nam to daje tak naprawdę?

 • Gosia - niezalogowany 2019-07-17 17:04:32

  @gość to już chyba zależ od Ciebie samego, jeżeli masz pieniądze to zawsze można wykupić w razie w, no ale jak masz jakieś tam dziadka, którego raczej nie ukradną to po co ? Nie jesteś w stanie przewidzieć czy coś złego stanie się na drodze czy nie
  @gość ale za to ubezpieczenie opon brzmi bardzo zachęcająco, powiedzcie że to się wiąże z tym że wymienią mi koło jak złapie kapcia ? :p

 • fland - niezalogowany 2019-07-17 19:28:00

  @gość nie sądzę żeby na stare auto ktokolwiek ci sprzedał jakiekolwiek AC. To się nie będzie kalkulowało, bo nawet jak się YCD zgodzi to dadzą pewnie i tak cenę której nikt nie zapłaci. Im starsze auto tym większe ryzyko, a co się z tym wiąże większe koszta.
  @niob samo OC to obowiązek. Warto pomyśleć o NNW i assistance. Bardziej Ci się to przyda niż jakiekolwiek AC. Z tego co wiem to YCD oferuje jedno i drugie ubezpieczeni dodatkowe.

 • mopek - niezalogowany 2019-07-18 11:23:52

  [email protected] zgadzam się, raczej nikt nie oferuję AC na samochody starsze niż 12lat.
  @fland NNW wg mnie to taki must have. To ubezpieczenie odrębne pasażerów w samochodzie. Jak masz kolizję z Twojej winy to OC pokrywa wszystkie koszty dla pokrzywdzonego a jak Ty jesteś sprawcą to musisz się leczyć z własnej kieszeni, a jak masz NNW to Ci pomogą :)

 • fland - niezalogowany 2019-07-19 18:10:00

  @mopek dlatego właśnie moim zdaniem w momencie kalkulowania ubezpieczenia wybrać nnw i assistance niż ac. Poza tym jak się korzysta za czesto z ac to potem sa podnoszone skladki )

 • mopek - niezalogowany 2019-07-21 18:48:21

  @fland wszystko zależy od klienta i od tego, co potrzebuje :) Nie wyobrażam sobie nie mieć AC na nowy samochód.

 • Agi - niezalogowany 2019-07-22 10:18:34

  @mopek wiadomo, każdy czegoś innego oczekuje, ale wszyscy chcą jak najtaniej :D
  @gosia wydaje mi się, że tak, o ile jest taka możliwość, ale też parkowania, holowanie do punktu obsługi, jeżeli naprawa lub wymiana nie jest możliwa na miejscu zdarzenia.

 • gość12 - niezalogowany 2019-07-22 12:14:34

  @Agi każdy by chciał jak najtaniej i jak najwięcej. A najlepiej to już w ogóle za darmo. @mopek o nie nie, na nowy samochód AC to konieczność, też sobie tego inaczej nie jestem w stanie wyobrazić.

 • mopek - niezalogowany 2019-07-23 12:58:12

  @gosc12 dla mlodych polecam ubezpieczenie w ycd. maja lepsze ceny :)
  @Agi a nawet samochod zastepczy. Wszystko zalezy od tego co mamy w umowie :)

 • piotr - niezalogowany 2019-07-23 19:10:06

  @mopek lepsze ceny tzn? Jest spora różnica czy to kwestia kilku złotych? @mopek to brzmi prawie że nierealnie, chyba że faktycznie płacimy miliony za ubezpieczenie...

 • gość 2019-07-24 11:35:28

  @piotr Mi wyszło prawie 600 zł taniej, a to nie są małe pieniądze. Spokojnie na połowę czynszu starczy. Sprawdziłem cenę na kalkulatorze i chyba mnie tym przekonają. @mopek a jak się zachowują w razie wypadku?

 • Nadia - niezalogowany 2019-07-24 18:01:48

  @gość wow no to sporo udało Ci się zaoszczędzić, nie sądziłam że aż tak ogromne będą różnice

 • Stone - niezalogowany 2019-07-25 10:41:08

  @gosc ja nie miałem z nimi problemu. W szczerym polu czekałem może pół godziny. Wszystko sprawnie przebiegło. @Nadia cenami to oni przyciągają klientów. Dobrze, że są jeszcze tacy ubezpieczyciele, bo bym się w życiu nie wypłacił :)

 • Lidka - niezalogowany 2019-07-26 16:56:50

  @Stone masz rację, gdyby nie takie personalizowane ubezpieczenia dla młodych jak ma YCD, pozostałoby nam tylko ciche płakanie w kącie, nad stanem konta..
  @Nadia ja od ponad miesiąca jestem w YCD, i w moim przypadku wyszło 550 zł różnicy. Myślę, że warto poczytać, zrobić kalkulacje, bo po co przepłacać ?:P

 • palladyn - niezalogowany 2019-07-29 17:09:53

  @Lidka czyli jakie miałaś wcześniej ubezpieczenie? To aż niemożliwie brzmi taka oszczędność.. Ja przy oc, assistance i nnw oszczędziłem 240zł według kalkulacji którą sobie zrobiłem na umowę którą chcę podpisać od sierpnia.
  @stone właśnie byłem ciekaw jak assistance działa w praktyce, bo w teorii pieknie opisane w OWU wszystko. A auto zastępcze też od razu do ciebie przyjechało?

 • Filip - niezalogowany 2019-09-04 19:03:28

  Polecam stronę www.wyliczenie.pl
  Wyliczyli mi już kilka razy tanią składkę OC

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Magazyn w Sochaczewie poszukuje: Kandydatów/Kandydatek na stanowisko: Operator Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek i..


Praca w Danii

Praca w Danii przy ścinaniu gałęzi jodłowych. Praca na akord w okresie od 25 września do końca listopada. Wysokie zarobki


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez lowicz24.eu, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Agencja Reklamowa ZU-AN z siedzibą w Łowicz 99-400 , Stanisławskiego 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"