6°C bezchmurnie

Uczeń ze Zduńskiej Dąbrowy awansował do etapu okręgowego Olimpiady Przedsiębiorczości

Jakub Żakieta z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie awansował do drugiego etapu ogólnopolskiej Olimpiady Przedsiębiorczości.

Uczeń drugiej klasy technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii przeszedł pomyślnie etap szkolny i znalazł się w gronie najlepszych olimpijczyków okręgu katowickiego, który obejmuje trzy województwa: śląskie, łódzkie i świętokrzyskie.

Eliminacje okręgowe odbyły się w marcu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. - Zawodnicy rozwiązali test z zakresu ekonomii, zarządzania i praktyki biznesowej, a także zagadnień związanych z tegorocznym hasłem zawodów, którym jest „Sukces w biznesie - ludzie, wizerunek, strategia” - informuje Zofia Rosa, wicedyrektor ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie.

Jakubowi Żakiecie nie udało się zakwalifikować do finału, który odbędzie się 5 kwietnia w Warszawie. Awans na najwyższy szczebel olimpiady uzyskało 10 najlepszych uczniów w każdym z pięciu okręgów. Zofia Rosa podkreśla, że już sam udział w eliminacjach okręgowych był dużym sukcesem nastolatka.

- Olimpiada Przedsiębiorczości organizowana jest od 2005 roku i ma status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju - informuje Zofia Rosa, wicedyrektor ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie. Do udziału w bieżącej edycji olimpiady zgłosiło się ponad 13 tys. młodych ludzi.

Jakub uzyskał uprawnienia do udziału w specjalnym kursie e-learningowym nt. „Pierwszy krok w biznesie” oraz otrzymał publikacje pt. „Prezentacja profesjonalna teoria i praktyka”.

Uczeń ze Zduńskiej Dąbrowy awansował do etapu okręgowego Olimpiady Przedsiębiorczości komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.