13°C lekkie zachmurzenie

Uczennice z powiatu łowickiego finalistkami Ogólnopolskiego konkursu wiedzy o podatkach

Edukacja, Uczennice powiatu łowickiego finalistkami Ogólnopolskiego konkursu wiedzy podatkach - zdjęcie, fotografia

Stella Przybylska z ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie i Agata Dziąk z ZSP nr 4 w Łowiczu zostały finalistkami Ogólnopolskiego konkursu wiedzy o podatkach. Finał konkursu odbył się 13 kwietnia w Katowicach.

Finałowy etap konkursu został przeprowadzony na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Wzięło w nim udział 45 najlepszych uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Wśród nich troje reprezentantów powiatu łowickiego.

Po tytuł finalistek sięgnęły Stella Przybylska z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie oraz Agata Dziąk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Łowiczu. W konkursie wziął udział również Jakub Żakieta z rolniczej szkoły w gminie Zduny. - Uczestnicy musieli nie tylko opanować informacje dotyczące systemu podatkowego w Polsce, ale również „oswoić” ordynację podatkową i ustawę o swobodzie działalności - informuje Zofia Rosa, wicedyrektor ZSCKR.

Stella i Jakub są uczniami drugiej klasy technikum weterynaryjnego w szkole w Zduńskiej Dąbrowie i do konkursu przygotowywali się pod okiem Zofii Rosy. Agata uczy się w trzeciej klasie technikum ekonomicznego w łowickim „Ekonomiku”, jej opiekunem jest Bożena Wilkoszewska-Wielemborek.

Wszyscy uczestnicy finałowego konkurs otrzymali w nagrodę głośniki, a najlepsi również nagrody finansowe i indeksy na katowicką uczelnię wyższą.

Uczennice z powiatu łowickiego finalistkami Ogólnopolskiego konkursu wiedzy o podatkach komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.