Uczniowie "Medyka" na warsztatach matematycznych PŁ

Edukacja, Uczniowie Medyka warsztatach matematycznych - zdjęcie, fotografia

Uczniowie klas pierwszych i drugich II Liceum Ogólnokształcącego w Łowiczu wraz z nauczycielami matematyki uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Politechnikę Łódzką w ramach „Dnia Liczby π”. Szkoła otrzymała zaproszenie na to wydarzenie na początku lutego br.

Politechnika Łódzka przygotowała pokazy doświadczeń, wykłady i warsztaty. Dzień Otwarty PŁ był okazją na przybliżanie młodzieży nauk technicznych, ścisłych i przyrodniczych. Z racji święta liczby π królowały jednak prelekcje związane z tą liczbą, ale była też okazja do bezpośrednich rozmów ze studentami z różnych kół naukowych.

Uczniowie II LO i ich opiekunowie uczestniczyli w wielu wykładach i pokazach, np.: „Czy można zagrać liczbę π? Liczba π w sztuce i muzyce”, „Promień Stokesa-Einsteina – promień hydrodynamiczny i jego zastosowanie w chromatografii oraz metodach analizy polimerów”, „πękna elektryczność”, a także w warsztatach „π w chemii” oraz zwiedzali zatokę sportu PŁ.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia była oficjalna próba pobicia rekordu Guinnessa w ustawieniu najdłuższego łańcucha z osób tworzących rozszerzenie liczby π. Dotychczasowy należy do Fundacji mBank, wówczas 14 marca 2018r. w Warszawie do akcji zaangażowano 627 osób.

W próbie bicia rekordu Guinnessa wzięło udział ponad 900 osób. Były to grupy szkolne z Łodzi i regionu oraz studenci PŁ. Próba rozpoczęła się ok. 13-tej na terenie kampusu B PŁ. Przygotowano kamery oraz drony do rejestracji z powietrza, a także zaproszono świadków, którzy dopilnowali poprawności przebiegu całej próby. Zgromadziły się 883 osoby łańcuchu rozwinięcia π. Taka liczba została wpisana do dokumentacji i będzie wysłana do Guinness World Records. Na ostateczne przyznanie rekordu czeka się ok. 3 miesiące.

Każdy uczestnik zabrał na pamiątkę cyfrę, którą trzymał oraz pamiątkowy dyplom i upominek (ciastko z liczbą π).

 

 

 

Uczniowie "Medyka" na warsztatach matematycznych PŁ komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Reklama
 Reklama