Uczniowie z ZSP nr 2 CKZ w Łowiczu świętowali odzyskanie niepodległości po góralsku

Edukacja, Uczniowie Łowiczu świętowali odzyskanie niepodległości góralsku - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 5
  • Fotka nr 1 z 5
  • Fotka nr 2 z 5
  • Fotka nr 3 z 5
  • Fotka nr 4 z 5
Portal lowicz24.eu 12/11/2019 08:59

Troje uczniów z ZSP nr 2 CKZ w Łowiczu 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości świętowało w Poroninie. Kinga Flis, Grzegorz Pacler oraz Franciszek Baranowski w dniach 07 – 09.11.2019 r. udali się pod polskie Tatry, by wziąć udział w finale XII Konkursu „Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości”. Zajęli w nim III miejsce. Uczniowie z Blichu reprezentowali powiat łowicki.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu tatrzańskiego, gminy i miasta Kurnik, gminy Suchy Las, gminy i miasta Sianów, gminy Jabłonka, a także szkół ponadpodstawowych z powiatu kartuskiego, łowickiego, poznańskiego, świdnickiego, nowotarskiego, tatrzańskiego i miasta Sopotu. Zmagania odbywały się w Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Poroninie. Rangę turnieju podniósł patronat narodowy prezydenta Rzeczypospolitej Polski Andrzeja Dudy.

      Kinga, Grzegorz i Franciszek, podczas kilkudniowego pobytu na Podhalu, obejrzeli przedstawienie o tematyce patriotycznej przygotowane przez uczniów szkoły podstawowej w Poroninie, jej absolwentów, rodziców i nauczycieli, zwiedzili muzeum znajdujące się w budynku szkoły podstawowej w Poroninie, wzięli udział w uroczystym podniesieniu flagi państwowej na maszt z okazji Święta Niepodległości, odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, uczestniczyli we Mszy św. w kościele parafialnym w Poroninie sprawowanej w intencji Ojczyzny, zobaczyli kolejne widowisko patriotyczne zaprezentowane przez dzieci, młodzież i dorosłych mieszkańców gminy Poronin, na miejscowym cmentarzu parafialnym wysłuchali Apelu Poległych, złożyli kwiaty na mogile upamiętniającej tych, którzy zginęli w walce o niepodległość Polski.

    Młodzież z ZSP nr 2 CKZ do Konkursu „Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości” przygotowała Jadwiga Studzińska, nauczycielka historii. W czasie wyjazdu uczniom z Blichu towarzyszyli: Ilona Wężowska i Ilona Fudała z Wydziału Kontroli i Zarządzania Jednostkami Starostwa Powiatowego w Łowiczu oraz Piotr Sumiński, katecheta uczący w blichowskiej szkole.

 

FOTO i INFO: ZSP nr 2 CKZ w Łowiczu

Uczniowie z ZSP nr 2 CKZ w Łowiczu świętowali odzyskanie niepodległości po góralsku komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Reklama
 Reklama