Uczniowie ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie na stażu zawodowym w Niemczech

Edukacja, Uczniowie ZSCKR Zduńskiej Dąbrowie stażu zawodowym Niemczech - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 6
  • Fotka nr 1 z 6
  • Fotka nr 2 z 6
  • Fotka nr 3 z 6
  • Fotka nr 4 z 6
  • Fotka nr 5 z 6
Portal lowicz24.eu 14/06/2019 15:48
Martyna Czekalska

18 uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie uczestniczyło w stażu zawodowym, który odbył się na przełomie maja i czerwca w niemieckim Nienburgu.

To druga grupa młodzieży ze Zduńskiej Dąbrowy, która wyjechała na staż zawodowy do Niemiec. Przed rokiem do niemieckiego Nienburga udała się młodzież z technikum rolniczego. Tym razem zagranicę wyjechali uczniowie kształcący się w zawodzie technik weterynarii. Do ośrodka DEULA udało się 10 tegorocznych absolwentów oraz 8 ich młodszych kolegów.

- Staż, w którym wzięli udział uczniowie ma na celu zwiększenie ich szans na samozatrudnienie, poprzez wprowadzenie alternatywnych kierunków i form użytkowania zwierząt oraz tworzenie gospodarstw ekologicznych - informuje Zofia Rosa, wicedyrektor ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie.

- W trakcie dwutygodniowego stażu młodzież miała okazję zapoznać się z nowoczesnymi metodami wykorzystywanymi w rozrodzie zwierząt, pielęgnacją i hodowlą zwierząt gospodarskich i towarzyszących, technologią wytwarzania produktów ekologicznych zgodnie ze standardami obowiązującymi w Unii Europejskiej, a także ochroną środowiska związaną z produkcją zwierzęcą – opowiada pani dyrektor.

W wolnym czasie stażyści z Polski poznawali niemiecką kulturę i obyczaje, zwiedzili miasta Bremen i Bremenhawen oraz spędzili cały dzień w parku rozrywki w Soltau.

Staż odbył się w ramach projektu „Alternatywne formy i kierunki użytkowania zwierząt, szansą na zwiększenie dochodów z produkcji rolniczej i poprawy samozatrudnienia absolwentów naszej szkoły”, który realizowany jest w Zduńskiej Dąbrowie od września 2017 roku w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Wyjazd na staż poprzedziły zajęcia, które obejmowały przygotowanie:  językowe, kulturowe, merytoryczne i pedagogiczne. Udział w projekcie i stażu jest całkowicie bezpłatny. Wszystkie koszty są finansowane ze środków unijnych.

Uczniowie ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie na stażu zawodowym w Niemczech komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama