13°C lekkie zachmurzenie

Uczniowie ZSP nr 3 propagują zdrowe nawyki żywieniowe

W ramach promocji dobrych nawyków żywieniowych zapraszamy do pracowni w ZSP nr 3 na warsztaty gastronomiczne uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz bierzemy udział w imprezach o tej tematyce na terenie miasta.

W dniu 10 kwietnia 2018r. w ZSP nr 3 odbyły się warsztaty kulinarne młodzieży  z Nowej Suchej przeprowadzone pod kierunkiem p. J. Wiśniewskiej i uczniów kl. III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Grupa uczniów z gimnazjum po instruktażu przygotowała zdrową i kolorową tortillę i pizzę oraz deser w postaci jabłek w cieście. Po degustacji wszyscy byli zdziwieni, że ze zdrowych produktów mogą powstać smaczne  i proste dania, tak lubiane przez młodzież.

Natomiast w dniu 12 kwietnia 2018r. zostaliśmy zaproszeni do Szkoły w Popowie na happening „Zdrowe śniadanie dla ucznia”. Naszą szkołę reprezentowała Pani profesor  Jadwiga Wiśniewska wraz z uczennicami kasy IV: Marią Stankiewicz i Malwiną Bąbrych. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Większość z nas codziennie rano je kanapki  z wędliną lub serem i popija herbatką z cytryną. Młody człowiek traci ochotę do porannego jedzenia. Uczniowie ZSP 3 w Łowiczu przybywają z pomocą - oto nasze pomysły na śniadanie. Będzie szybko, smacznie i zdrowo, a przede wszystkim pięknie, gdyż proponujemy carving, czyli dekoracje z warzyw, owoców i kwiatów. Uczennice ZSP 3: Maria i Malwina omówiły swoim młodszym kolegom piramidę żywieniową, zaproponowały potrawy śniadaniowe i zaprezentowały podstawy carvingu. Nasze potrawy proponowane na śniadanie dla młodzieży:

- sałatka z brokuła, sera feta, pomidorów i prażonych migdałów;

- krokodyl (koreczki na ogórku z salami, pomidorów koktajlowych, salami, oliwek i mozzarelli;

- koreczki z sera i oliwek na Pesto;

- jajeczka z majonezem i szczypiorkiem udekorowane różą z pomidora;

-  ser żółty udekorowany myszkami z rzodkiewek;

- wieżyczki z ogórka faszerowane serem żółtym, rzodkiewką i szczypiorkiem;

- mus z kaszy manny i truskawek;

- słone babeczki z pastą z białego sera;

- soki z marchwi, jabłek i bananów;

- dekorowane warzywa: łabędzie z jabłek, kwiaty z papryki, marchewek i rzodkiewek, koszyczek z melona.

Jeśli znudziły Ci się już kanapki, zobacz nasze propozycje. Przygotowując tę galerię staraliśmy się wybrać przepisy na takie dania, które komponują się w pełnowartościowy, sycący posiłek.

ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY!  

 

Uczniowie ZSP nr 3 propagują zdrowe nawyki żywieniowe komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.