Udany występ Artura Janickiego w mistrzostwach Europy w łyżwiarskim wieloboju

Łyżwiarstwo szybkie, Udany występ Artura Janickiego mistrzostwach Europy łyżwiarskim wieloboju - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 15/01/2019 14:56
Martyna Czekalska

Panczenista UKS Błyskawica Domaniewice Artur Janicki wystartował w dniach 11-13 stycznia w mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie szybkim w wielobojach. 20-latek zajął trzynaste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Mistrzostwa Starego Kontynentu odbyły się we włoskim Collabo. Polskę reprezentowało ośmioro panczenistów. Oprócz Artura Janickiego w imprezie wzięli udział Szymon Palka, Natalia Czerwonka (wielobój duży), Andżelika Wójcik, Kaja Ziomek, Piotr Michalski, Artur Nogal i jako rezerwowy Sebastian Kłosiński (wielobój sprinterski).

Rywalizacja w wieloboju dużym obejmowała wyścigi na czterech dystansach. W wyścigu na 500 metrów Artur Janicki był piętnasty z wynikiem 38,146 s, który jest jego nowym rekordem życiowym. Na dystansie 5000 metrów zawodnik domaniewickiej Błyskawicy był siedemnasty z czasem 6.52,097 s. W ostatnim dniu zawodów panczenista z ziemi łowickiej zajął 12. miejsce w wyścigu na dystansie 1500 m z wynikiem 1.52,262 s.

Na dystansie 10000 metrów rywalizowało ośmiu najlepszych panczenistów po trzech wyścigach. Mistrzem Europy w wieloboju został Holender Sven Kramer, który wyprzedził swojego rodaka Patricka Roesta oraz Norwega Sverre Lunde Pedersena.

Artur Janicki został sklasyfikowany na 13. miejscu w klasyfikacji generalnej. Drugi z Polaków Szymon Palka był piętnasty.

Z postawy swojego podopiecznego zadowolony jest klubowy trener Mieczysław Szymajda. 20-letni Janicki na stałe zadomowił się, obok Zbigniewa Bródki, w dorosłej reprezentacji Polski w łyżwiarstwie szybkim, a i miejsca wywalczone w Collabo należy uznać za bardzo dobre.

Fot. (archiwalne) Radosław Tafliński

Reklama

Udany występ Artura Janickiego w mistrzostwach Europy w łyżwiarskim wieloboju komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama