Ulica Arkadyjska pod mostem kolejowym wreszcie przejezdna

Inwestycje, Ulica Arkadyjska mostem kolejowym wreszcie przejezdna - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 4
 • Fotka nr 1 z 4
 • Fotka nr 2 z 4
 • Fotka nr 3 z 4
Portal lowicz24.eu 28/08/2019 19:51
Martyna Czekalska

Zakończył się pierwszy etap przebudowy mostu kolejowego nad rzeką Zwierzyniec w Łowiczu. Po siedmiu miesiącach kierowcy mogą wreszcie przejechać pod częściowo wyremontowanym obiektem. To tymczasowe rozwiązanie.

Prace przy przebudowie mostu kolejowego od strony ul. Arkadyjskiej początkowo miały potrwać około 3-4 miesiące. Zły stan obiektu wymusił jednak wykonanie aktualizacji dokumentacji projektowej mostu, a co za tym idzie zwiększenie zakresu robót.

Dzisiaj (28 sierpnia) po południu udostępniono dla kierowców przejazd pod częściowo wyremontowaną budowlą kolejową. Na razie pojazdy poruszają się po nawierzchni z tłucznia, dlatego też obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h. Obowiązuje zwężenie jezdni z pierwszeństwem dla kierowców poruszających się od ul. Klickiego.

Ulica Arkadyjska, jak i przebiegająca pod mostem nitka bliżej Zielkowic, będą otwarte przez około 2 miesiące. Jest to o tyle istotne, że już 2 września dojdzie do bardzo dużych zmian w organizacji ruchu w ul. Bolimowskiej i Warszawskiej. Pisaliśmy o tym tutaj: https://lowicz24.eu/artykul/od-2-wrzesnia-zmiany/745065

Warto dodać, że po zakończeniu przebudowy mostu kolejowego nad rzeką Zwierzyniec pod obiektem będą mogły wyminąć się dwa auta osobowe. Wjazd do tunelu poszerzono o 60 cm i teraz szerokość wynosi 5,5 metra.

Ulica Arkadyjska pod mostem kolejowym wreszcie przejezdna komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-08-29 21:52:18

  Nawet nic nie podnieśli i dalej będzie zalewać

 • Gość - niezalogowany 2019-08-29 22:20:28

  "Nawet nic nie podnieśli i dalej będzie zalewać"
  Zeby nie zależało to trzeba rzeczka pogłębić. Z ulicą nic nie zrobią. Podnieść też nie ma co bo by musieli jeszcze głębiej kopać i koszty sa niewspolmierne do tego zeby sobie ktos busem musiał przejechać.

 • inżynier mamoń - niezalogowany 2019-08-30 20:59:30

  Wystarczyłoby wydłużyć filary przylegające do rzeki po kilka metrów w obu kierunkach i rzeka nie zalewałaby przejazdu

 • gość 2019-09-19 19:41:18

  I tak należałoby zrobić w opcji z wydłużeniem filarów lub obudowania koryta rzeki. Jednak to dodatkowe prace i koszty które leżą po stronie miasta a nie kolei.Czy stać na to naszych włodarzy miasta ?... Wcześniejsze dwa wpisy są po prostu głupie i świadczą o kompletnej nieznajomosci zagadnienia.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama