Upamiętnią 37 rocznicę wybuchu stanu wojennego

Stowarzyszenia, Upamiętnią rocznicę wybuchu stanu wojennego - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 11/12/2018 11:47
Mirka Czubak

Uroczystość obchodów 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego organizowanych w Łowiczu odbędzie się w czwartek, 13 grudnia. Wydarzenie rozpocznie uroczyste złożenie kwiatów i modlitwa pod Zakładem Karnym w Łowiczu przy tablicy upamiętniającej internowanych w stanie wojennym.

Tegoroczne uroczystości mające na celu upamiętnienie działaczy Solidarności, opozycjonistów, internowanych i innych osób nękanych przez ówczesne komunistyczne władze rozpoczną się 13 grudnia o godzinie 15.30. Pod Zakładem Karnym w Łowiczu gdzie przedstawiciele Solidarności Ziemi Łowickiej złożą kwiaty i poprowadzą spotkanie modlitewne.

O godz. 16.00 przy pomniku na skwerze „Solidarności” w Łowiczu nastąpi pierwsze rozwinięcie i poświęcenie 50-metrowej flagi „Dla Niepodległej”. Mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w jej niesieniu podczas przemarszu ulicami miasta. Tu również zostaną zapalone znicze a delegacje złożą kwiaty.

Przemarsz z flagą odbędzie się ulicami Jana Pawła II, Stanisławskiego, Nowy Rynek i Zduńską pod pomnik bł. księdza Jerzego Popiełuszki, a następnie na Stary Rynek pod pomnik Jana Pawła II. Pod pomnikiem Papieża Polaka flaga zostanie zwinięta. 

O godzinie 18. w Bazylice Katedralnej odprawiona zostanie msza, w czasie której nastąpi złożenie relikwii bł. księdza Jerzego Popiełuszki w Łowiczu. Po Mszy Świętej odbędzie się 20 min. występ pn. „Zapomniane kolędy Stanu Wojennego”. 

Upamiętnią 37 rocznicę wybuchu stanu wojennego komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama