Uroczystość nadania sztandaru SP w Popowie. Szkoła będzie miała patrona (ZDJĘCIA, VIDEO)

Portal lowicz24.eu 18/06/2019 15:23
Martyna Czekalska

W Szkole Podstawowej w Popowie odbyła się dziś (18 czerwca) uroczystość nadania sztandaru. Od 1 września 2019 r. patronem placówki będzie Janusz Korczak, który do tej pory patronował sąsiedniemu gimnazjum, wygaszonemu w związku z reformą oświaty.

Radni z gminy Łowicz zadecydowali się nadać szkole w Popowie imię Janusza Korczaka na wspólny wniosek rady pedagogicznej, rady rodziców i samorządu uczniowskiego. Uchwała w tej sprawie została podjęta pod koniec kwietnia i wejdzie w życie z początkiem września 2019 roku.

W związku z nadaniem imienia szkole, we wtorek odbyła się uroczystość przekazania szkolnego sztandaru. Widnieją na nim słowa Janusza Korczaka: „Bądź sobą – szukaj własnej drogi”.

- Chcemy wychowywać naszą młodzież, przekazywać jej najważniejsze wartości, aby każdy z nich był sobą. Był szczęśliwy, a jednocześnie poszukiwał takiej drogi, która zapewni mu radość z życia, ale i jak najwspanialsze sukcesy w dorosłym życiu - mówiła Grażyna Sobieszek, dyrektor SP w Popowie.

Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali program artystyczny poświęcony nowemu patronowi, który był lekarzem, pedagogiem, pisarzem i działaczem społecznym. Jednym z jego dzieł był Dom Sierot, w którym schronienie znalazły żydowskie dzieci.

Po akademii odbyło się wręczenie stypendiów dla uczniów szkół z terenu gminy Łowicz. Relację z tej części uroczystości przedstawimy w kolejnym artykule.

Uroczystość nadania sztandaru SP w Popowie. Szkoła będzie miała patrona (ZDJĘCIA, VIDEO) komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama