Uroczystości 15 sierpnia w Łowiczu

Kościół, Uroczystości sierpnia Łowiczu - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 15/08/2019 14:16

Z okazji Dnia Wojska Polskiego i rocznicy "Bitwy Warszawskiej 1920 roku" dzisiaj, 15 sierpnia, odbyły się uroczystości, które zostały zapoczątkowane spotkaniem przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego przed Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 przy ul. Podrzecznej w Łowiczu.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11.15 zbiórką pocztów sztandarowych. Burmistrz Krzysztof Kaliński w swym przemówieniu przybliżył historię święta, mówił o walce z bolszewikami oraz o samej osobie marszałka Piłsudskiego.

Zagrano Mazurka Dąbrowskiego oraz Marsz Pierwszej Brygady.

Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem, uczestnicy w uroczystym pochodzie przemaszerowali do Bazyliki Katedralnej na uroczystą mszę świętą celebrowaną przez ks. biskupa Józefa Zawitkowskiego.

Po mszy złożono kwiaty pod pomnikami: Synom Ziemi Łowickiej i Świętego Jana Pawła II.

Przypominamy, że 15 sierpnia jest świętem państwowym, dniem wolnym od pracy oraz handlu, jest też jednym z tych świątecznych dni, w które należy wywiesić biało-czerwoną flagę na swojej posesji.

15 sierpnia przypada także święto religijne – Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwane również Świętem Matki Boskiej Zielnej. W łowickiej katedrze tego dnia ma miejsce odpust.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości. 

Uroczystości 15 sierpnia w Łowiczu komentarze opinie

 • Jack Black - niezalogowany 2019-08-16 16:33:39

  Też tak macie, że jak widzicie siewierę to chce wam się śmiać? Ja tak mam... Chociaż sąsiad płacze jak go widzi, żal mu nieudaczników.

 • gość 2019-08-16 20:50:24

  I stoi pośrodku. Najważniejszy?

 • Gośćmi - niezalogowany 2019-08-17 06:36:29

  Trzech klaunów łowickich

 • Gość - niezalogowany 2019-08-17 09:19:46

  Co w tym śmiesznego? Władze Łowicza przy pomniku Piłsudskiego? Do polityki idą ludzie po władzę, jemu się udało, sam na siebie nie głosował.... A jak Cię śmieszy to głosuj na kogoś innego za parę lat

 • Gość - niezalogowany 2019-08-17 09:20:09

  Co w tym śmiesznego? Władze Łowicza przy pomniku Piłsudskiego? Do polityki idą ludzie po władzę, jemu się udało, sam na siebie nie głosował.... A jak Cię śmieszy to głosuj na kogoś innego za parę lat

 • Gość - niezalogowany 2019-08-18 08:09:03

  To racja,ktoś przecież go wybrał tak jak i pozostałych,najlepiej nie głosować i nie mieć sobie nic do zarzucenia

 • Gość do joe black - niezalogowany 2019-08-20 01:33:28

  Szkoda że ty nie masz się czym pochwalić bo może też komuś by było ciebie żal.
  Ah jak łatwo oceniać i komentować z punktu widzenia komandosa przed monitorem.Może i ten Siewiera śmieszny jest a ty? Pokaż czym się zajmujesz i co zrobiłeś?

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama