Uroczystości patriotyczne w Julianowie i Nieborowie (ZDJĘCIA, VIDEO)

Uroczystości patriotyczne, Uroczystości patriotyczne Julianowie Nieborowie (ZDJĘCIA VIDEO) - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 09/11/2019 17:30
Martyna Czekalska

Przy kapliczce w Julianowie oraz w Zespole Placówek Oświatowych w Nieborowie odbyły się dziś (9 listopada) gminne uroczystości z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Sobotnie uroczystości rozpoczęły się w południe przy kapliczce w Julianowie, która upamiętnia legionistów z 5. Pułku Piechoty i I Brygady Legionów zabitych podczas stoczonej w tym miejscu potyczki w 1914 r. oraz mieszkańców gminy Nieborów poległych w walkach o niepodległość Polski w latach 1919-1920.

Wójt gminy Nieborów Jarosław Papuga przypomniał o tych wydarzeniach podkreślając, że to na samorządowcach oraz nauczycielach i dyrektorach szkół spoczywa obowiązek kultywowania pamięci o poległych w obronie Ojczyzny. Modlitwę w ich intencji poprowadził ks. Józef Paciorek, proboszcz w parafii św. Macieja Apostoła i św. Małgorzaty w Bednarach. Pod pomnikiem złożono kwiaty i zapalono znicze.

Część artystyczna obchodów Narodowego Święta Niepodległości odbyła się w Zespole Placówek Oświatowych w Nieborowie. W akademii „Niepodległa” wystąpili uczniowie klasy ósmej tutejszej podstawówki. Autorką scenariusza i reżyserką przedstawienia jest Agnieszka Malejka. Oprawę muzyczną zapewnił szkolny chór, którego opiekunem jest Łukasz Stańczyk.

W programie znalazły się też występy Zespołu Śpiewaczego z Bednar oraz orkiestry dętej z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełchowie.

Uroczystości patriotyczne w Julianowie i Nieborowie (ZDJĘCIA, VIDEO) komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama