V edycja Targów Pszczelarskich „Wiosna w Pasiece”

Spotkania, edycja Targów Pszczelarskich „Wiosna Pasiece” - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 23/04/2017 15:04

Mimo niesprzyjającej pogody,dziś-w niedzielę, 23 kwietnia na muszli koncertowej w parku Błonie odbyła się kolejna,V edycja Ogólnopolskich Targów Pszczelarskich „Wiosna w Pasiece”. Organizatorem wydarzenia jest Regionalne Koło Pszczelarzy w Łowiczu.

 O godz. 10.30 w Bazylice katedralnej miała miejsce uroczysta msza święta w intencji hodowców pszczół, koncelebrowana przez proboszcza parafii ks. Roberta Kwatka. Podczas nabożeństwa obecne były poczty sztandarowe Związków i Kół Pszczelarzy a oprawę muzyczną w trakcie Eucharystii zapewniła Orkiestra Miejska.

Po zakończonej uroczystej mszy w asyście orkiestry, sztandarów, orszak pszczelarzy oraz honorowych gości przemaszerował ul. Podrzeczną do parku Błonia, gdzie nastąpiło uroczyste otwarcie targów. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz miejskich , powiatowych, prezydent Polskiego Związku Pszczelarzy Waldemar Kudła oraz zaproszeni goście. Prezes Regionalnego Koła Pszczelarzy w Łowiczu Marek Boroski podziękował wszystkim , którzy przyczynili się do organizacji targów, a w przybyłemu na to wydarzenie prezydentowi wręczył pamiątkowy gadżet w postaci książki o Łowiczu. Na wniosek Koła Pszczelarzy w Łowiczu jeden z hodowców został uhonorowany statuetką ks.dr Jana Dzierżonia.Zostaje ona przyznawana dla osób szczególnie zasłużonych dla polskiego pszczelarstwa.

Po części oficjalnej na scenie wystąpiły dzieci z Przedszkole nr 3 „Pszczółka Maja”. Za przedstawienie pt: „Tajemniczy zakątek pszczółki Mai” organizatorzy podziękowali maluchom i opiekunom słodkim upominkiem w postaci słoiczka miodu.

Od godz. 13 wszyscy zainteresowani mieli możliwość wysłuchania wykładu przybyłego do Łowicza z Puław mgr. Inż. Cezarego Kruka. Prelekcje zatytułowane były: „ Wiosenna pielęgnacja rodzin pszczelich”, „Poddawanie matek pszczelich”, „Syndrom masowych upadków rodzin pszczelich”

Jak nas poinformował prezes zarządu łowickiego koła pszczelarzy Marek Boroski, tegoroczne targi odwiedziło 40 wystawców z całej Polski. Niektórzy z nich nie opuścili żadnej edycji.
Na stoiskach wystawców dominuje sprzęt pszczelarski firm produkcyjnych i handlowych z całego kraju, które oferują- ule drewniane, styropianowe, poliuretanowe, wirówki, dozowniki, dekrystalizatory, ramki, druty pasieczne i odzież, ale też miody tradycyjne i pitne oraz sadzonki drzew i krzewów, a także powstałe na bazie propolisu kosmetyki. Prowadzony jest również skup wosku i suszu oraz sprzedaż węzy Na targach znajdziemy też regionalne, tradycyjne wyroby - kiełbasy, wędliny, chleb i wypieki na miodzie. Poczęstunek przygotowały przez panie z KGW Bednary.

Mimo deszczu i zimna targi cieszą się dość dużym zainteresowaniem.

V edycja Targów Pszczelarskich „Wiosna w Pasiece” komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama