VI Forum Ekologiczne i Dzień Chleba w Zduńskiej Dąbrowie

Edukacja, Forum Ekologiczne Dzień Chleba Zduńskiej Dąbrowie - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 6
  • Fotka nr 1 z 6
  • Fotka nr 2 z 6
  • Fotka nr 3 z 6
  • Fotka nr 4 z 6
  • Fotka nr 5 z 6
Portal lowicz24.eu 04/11/2019 10:29
Martyna Czekalska

W październiku Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie odbyło się Forum Ekologiczne pod hasłem „Prozdrowotne właściwości produktów pszczelich”. W rolniczej szkole obchodzono też Dzień Chleba.

Ekologiczne forum w ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie odbyło się już po raz szósty. Oprócz miejscowej młodzieży w wydarzeniu wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z Bąkowa Górnego, Bielaw, Nowych Zdun, Soboty, Łowicza i Witoni.

Hasło przewodnie spotkania, które odbyło się 24 października, brzmiało „Prozdrowotne właściwości produktów pszczelich”. Wykłady zaprezentowali prezes Mazowieckiego Związku Pszczelarskiego Marek Boroski oraz Tomasz Bajena, pszczelarz z zawodu i zamiłowania.

- Zaproszeni goście mówili między innymi o prozdrowotnych walorach produktów pszczelich takich jak miód, propolis, pyłek pszczeli, mleczko pszczele, jad pszczeli oraz o zastosowaniu tych produktów w apiterapii – informuje wicedyrektor Zofia Rosa.

Podczas forum rozstrzygnięto wyniki konkursu na najlepszą prezentację multimedialną związaną z hasłem wydarzenia. Zwyciężył w nim Wojciech Świdrowski, uczeń SP w Nowych Zdunach. Drugie miejsce zajęła Patrycja Podsędek (SP w Bielawach), a trzecie Amelia Wiechno (SP w Bąkowie Górnym). Komisja konkursowa przyznała również trzy wyróżnienia.

Po części oficjalnej uczestnicy spotkania wzięli udział w warsztatach kulinarnych, gdzie uczyli się robić miodowe ciasteczka.

Tradycyjnie w październiku w szkole w Zduńskiej Dąbrowie obchodzono Dzień Chleba. W szkolnym holu wystawiono stoisko z różnymi gatunkami chleba. Degustatorzy mogli skusić się na kromkę z domowymi powidłami, serem, smalcem i kwaszonym ogórkiem czy miodem.

VI Forum Ekologiczne i Dzień Chleba w Zduńskiej Dąbrowie komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama