VIII Ogólnopolski Przegląd Teatrów Pijarskich w Łowiczu (ZDJĘCIA, VIDEO)

Portal lowicz24.eu 17/11/2018 20:31
Mirka Czubak

Od piątkowego wieczora, 16 listopada w szkole pijarskiej w Łowiczu trwa VIII Ogólnopolski Przegląd Teatrów Pijarskich. W trzydniowym przeglądzie biorą udział grupy teatralne z pijarskich ośrodków m.in. z Krakowa, Katowic, Elbląga, Warszawy, Rzeszowa oraz młodzież z Łowicza.

Dzisiejszy program rozpoczęto o godz. 9. spektaklem „Serenada” w wykonaniu grupy Calasanz z Jeleniej Góry w reżyserii M.Kruba-Bajer. Następnie na scenie łowickiej szkoły pijarskiej zaprezentowała się grupa działająca przy Szkole Podstawowej Zakonu Pijarów w Krakowie z przedstawieniem pt. „Pręcik”. Tuż przed przerwą można było obejrzeć sztukę pn. „Seven” grupy Soma z Zespołu Szkół Pijarskich z Elbląga.

Po przerwie obiadowej na scenie zaprezentowały się jeszcze cztery grupy.

Teatr z Duchem w teatralnym pokazie przedstawił sztukę „Tischnerowskie drogowskazy” ukazującą życie uczennicy, gnębionej w szkole, nie docenianej przez nauczycieli i borykającej się z alkoholizmem ojca. Uczniowie z Zespołu Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach ukazali w swojej sztuce wartości i cech, które powinny być drogowskazami dla dzieci i młodzieży na drodze rozwoju i dorastania do samodzielności.

Owacje na stojąco, po poruszającym występie otrzymała grupa teatralna z Rzeszowa. Teatr Atmosfer pokazał na łowickiej scenie własną inscenizację pt. „ Towarzyszka Stwórcy”. Zaraz po nich Teatralne Koło przy Szkole Pijarskiej w Warszawie zaprezentowało się w musicalu „Przeminęło z wiatrem”.

Gospodarze przeglądu - młodzież z Pijarskich Szkół Królowej Pokoju wystawili sztukę pt. „Listy starego Diabła do młodego” w reżyserii Beaty Jeziorowskiej.

Tegoroczny przegląd zakończy się w jutro po mszy świętej w kościele ojców pijarów o godzinie 9:30.

VIII Ogólnopolski Przegląd Teatrów Pijarskich w Łowiczu (ZDJĘCIA, VIDEO) komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama