W Boczkach Chełmońskich seniorzy spotkali się przy pączku

Stowarzyszenia, Boczkach Chełmońskich seniorzy spotkali pączku - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 26/02/2019 13:28
Mirka Czubak

Dziś 26 lutego w Centrum Kultury w Boczkach Chełmońskich w ramach zbliżającego się Tłustego Czwartku odbyło się „Spotkanie przy pączku” dla seniorów.

Wtorkowe „Spotkanie przy pączku” to kolejne wydarzenie zorganizowane w ramach projektu Klub „Senior+”, który funkcjonuje pod patronatem GOPS i ma za zadanie zwiększyć uczestnictwo mieszkańców w życiu społecznym.

Przybyłych na ostatkowe spotkanie gości przywitała przewodnicząca klubu seniora Krystyna Witkowska oraz wójt gminy Kocierzew Agnieszka Wojda.

Ponad 40 seniorów wysłuchało wykładu pt. „Starość nie jedno ma imię”, który poprowadzi psycholog Małgorzata Rożniata. Jego celem było uświadomienie seniorom jakie przywileje i prawa mają osoby po 60-tym roku życia oraz motywowanie do aktywnego życia.

- Chce uświadomić seniorom, że życie zaczyna się po 60-tce. Teraz jest ich czas na rozwijanie pasji, spotkania ze znajomymi. Nie są skazani na siedzenie w domu. Kiedyś ludzie starsi byli marginalizowani, ale na szczęście czasy się zmieniły, żyjemy dłużej, lepiej dbamy o siebie, pora aby zacząć myśleć o starszych ludziach jak o grupie społecznej, która jest nam bardzo potrzebna i ma prawo żyć według swoich zasad – komentowała swoje wystąpienie Małgorzata Różniata.

Wykład był również pretekstem do żywej dyskusji o potrzebach seniorów. Gościem specjalnym spotkania była reżyser Izabella Worona, która prawdopodobnie poprowadzi wspólnie z członkami klubu, kółko teatralne.

W Boczkach Chełmońskich seniorzy spotkali się przy pączku komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama