W finale wojewódzkim bez zwycięstwa

Piłka ręczna, finale wojewódzkim zwycięstwa - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 12/12/2014 13:23

Piłkarze ręczni z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 RCKUiP w Łowiczu w ubiegłym tygodniu rywalizowali w Finale Wojewódzkim Licealiady Chłopców w Piłce Ręcznej.

 

 

 

 

 

W turnieju finałowym, który odbył się w Wieluniu w ubiegłą środę (3.12) wzięło udział sześć najlepszych szkół województwa łódzkiego. Chłopcy z "Blichu" trafili do grupy B, gdzie zmierzyli się z ZSPiPO-W nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim oraz I LO w Poddębicach.

Jak się później okazało, decydującym w walce o podium zawodów był pierwszy mecz grupowy przeciwko drużynie z Piotrkowa Trybunalskiego. Podopieczni Kamila Szkupa przegrali to spotkanie 10:11, chociaż do przerwy schodzili z niezłą zaliczką - prowadząc różnicą czterech bramek. Minimalnie lepsi okazali się jednak przeciwnicy.

W meczu "o wszystko", a więc o pozostanie w grze o medale, szczypiorniści z Łowicza zmierzyli  się z liceum z Poddębic. Rywale potrzebowali zwycięstwa, aby zagrać w wielkim finale. Uczniowie z Poddębic byli zbyt mocni i ZSP nr 2 przegrało to spotkanie aż 8:18, choć do przerwy było tylko 7:5 dla przeciwników.

Łowiczanie nie powinni mieć jednak powodów do wstydu, tym bardziej, że ich pogromcy sięgnęli tego dnia po tytuł mistrzów województwa, pokonując w finale II LO z Tomaszowa Mazowieckiego 14:13. Trzecie miejsce zajęli gospodarze - II LO z Wielunia.

Wyniki:
Grupa A:

II LO Wieluń - XLIII LO Łódź 9:8
XLIII LO Łódź - II LO Tomaszów Mazowiecki 12:13
II LO Wieluń - II LO Tomaszów Mazowiecki 16:17

Grupa B:
ZSP 2 Łowicz - ZSP 3 Piotrków Trybunalski 10:11 (5:1)
Lebioda 3, M. Gładki 3, Gałązka 3, Placek

ZSP 3 Piotrków Trybunalski - LO Poddębice 12:18

LO Poddębice - ZSP 2 Łowicz 18:8 (7:5)
M. Gładki 2, Gałązka 2, Lebioda 2, Placek, Jagoda.

Mecz o 3. miejsce:
II LO Wieluń - ZSP 3 Piotrków Trybunalski 19:12

Mecz o 1. miejsce:
LO Poddębice - II LO Tomaszów Mazowiecki 14:13

Klasyfikacja końcowa:
1. LO Poddębice
2. II LO Tomaszów Mazowiecki
3. II LO Wieluń
4. ZSP 3 Piotrków Trybunalski
5-6. XLIII LO Łódź
ZSP 2 Łowicz

Skład ZSP 2 Łowicz: Tomasz Olaczek, Łukasz Klimkiewicz, Bartłomiej Lebioda, Rafał Gładki, Mateusz Gładki, Dawid Gałązka, Krystian Jagoda, Krystian Wróbel, Szymon Placek, Rafał Czajkowski, Piotr Pietraszewski, Jakub Kazimierczak, Dawid Kutermankiewicz, Mateusz Brzozowski, Radosław Robak, Marcel Wolski, Mateusz Rogowiecki. Nauczycielem wychowania fizycznego jest Kamil Szkup.


 

Reklama

W finale wojewódzkim bez zwycięstwa komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama