W Kiernozi będą świętować Noc Kupały

Koncerty, Kiernozi będą świętować Kupały - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 21/06/2019 19:30
Mirka Czubak

Występy grup działających w Gminnym Ośrodku Kultury, obrzęd puszczania wianków na wodę i koncert gwiazdy wieczoru, zespołu InoRos z Iberem to jedne z wielu atrakcji jakie czekają w najbliższą niedzielę na uczestników Sobótkowego Wieczoru w Kiernozi.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 18. od występów formacji działających w tutejszym GOK-u. Na scenie wystąpi grupa wokalna „Pauza”, grupa taneczna „Breakdance”, grupy „Jutrzenka” oraz formacje ludowe „Zespół Pieśni Ludowej Kiernozianie” i „Zespół Pieśni i Tańca Kalina”.

Po godzinie 20. nastąpi rozstrzygnięcie konkursów pn. „Kiernozkie smaki” oraz na „Najpiękniejszy Sobótkowy wianek”. Zaplecione kwiaty i zioła tradycyjnie w wigilię świętego Jana zostaną puszczone na wodę. Tuż przy brzegu rozpalone zostanie ognisko, czyli sobótka - kolejny obrzęd związany z Nocą Kupały.

Po puszczeniu wianków odbędzie się losowanie „szczęśliwego kwiatu paproci”, którym jest złoty pierścionek. W tym roku tuż po godzinie 21. na scenie wystąpi zespół InoRos i Liber. Świętojańska zabawa w kompleksie pałacowo-parkowy zakończy się około pierwszej w nocy przy dźwiękach zespołu Diwers.

foto: fotalia.com

W Kiernozi będą świętować Noc Kupały komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama