13°C bezchmurnie

W ŁOK odbędzie się promocja monografii Stanisława Rotstada

Kiedy: 2018-10-14 , godzina: 16:00 | Gdzie: Łowicki Ośrodek Kultury

Łowicki Ośrodek Kultury oraz Urząd Miejski w Łowiczu zapraszają na promocję książki dr Katarzyny Piotrkiewicz „Stanisław Rotstad (1895-1994). Lekarz, żołnierz, humanista”. Książa promuje obchody Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości prze Polskę.

Spotkanie promujące książkę odbędzie się w niedzielę, 14 października o godz. 16.00 w sali kina Fenix.

Książka dr Katarzyny Piotrkiewicz przedstawia Stanisława Rotstada, człowieka który był naocznym świadkiem i aktywnym uczestnikiem wydarzeń przez niemal cały XX wiek. Człowieka nietypowego, oddanego bez reszty służbie ojczyźnie i ludziom.

Autorka postawiła sobie za zadanie przedstawienie go w trzech różnych życiowych rolach. Był on przede wszystkim przez większość swojego życia lekarzem. To jednak nie przeszkodziło mu być w pierwszej połowie swojego życia żołnierzem i przez całe życie humanistą. Postać Stanisława Rotstada nie doczekała się jak dotąd monografii.

Przypomnijmy, że 8 maja w uznaniu wybitnych zasług dla Łowicza, Stanisławowi Rotstadowi został nadany pośmiertnie tytuł Honorowego Obywatela miasta Łowicz. Zmarły blisko ćwierć wieku temu lekarz, żołnierz oraz humanista nazwany był "łowickim Judymem". Więcej o wydarzeniu pisaliśmy w artykułach Trzy podmioty wnioskują o nadanie Rotstadowi Honorowego Obywatelstwa Łowicza i Córka Stanisława Rotstada odebrała przyznany ojcu tytuł Honorowego Obywatela.

Udział w niedzielnym wydarzeniu jest bezpłatny.

źródło: ŁOK

W ŁOK odbędzie się promocja monografii Stanisława Rotstada komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu