W Łowiczu powstaną miejsca parkingowe dla kobiet w ciąży


Portal lowicz24.eu
Autor: Martyna Czekalska
11/09/2019

Starostwo Powiatowe Łowicz
Na wniosek radnej powiatowej Katarzyny Słomy w Łowiczu powstaną specjalne miejsca parkingowe dla kobiet w ciąży. Dzięki nim kobiety spodziewające się dziecka będą mogły sprawniej załatwić sprawę w urzędzie.

Radna Katarzyna Słoma (Łączy nas Łowicz i Powiat Łowicki) zgłosiła swoją propozycję na ostatniej sesji Rady Powiatu Łowickiego, która odbyła się 28 sierpnia.

Jak tłumaczyła pomysłodawczyni, podobne inicjatywy mające na celu ułatwienie kobietom w ciąży dostępu do urzędów zaobserwowała w innych miastach. - Nie zawsze wszyscy są w stanie zauważyć, że kobieta jest w ciąży albo nawet jeżeli ciąża jest zaawansowana, to nie zawsze zdarza się, że ktoś wykaże się wyjątkową kulturą i ustąpi miejsca w kolejce – wyjaśniała radna Słoma.

Starosta Marcin Kosiorek pozytywnie odniósł się do tego pomysłu. - Wspólnie z Jarosławem Burzykowskim, pracownikiem wydziału organizacyjnego starostwa, ustaliliśmy już dwie lokalizacje takich miejsc postojowych. Chcemy, aby powstały one przy głównym wejściu do Powiatowego Urzędu Pracy oraz przy wejściu do nowego budynku Starostwa Powiatowego – mówi Katarzyna Słoma.

Radna chce we współpracy z Krystianem Cipińskim zaprojektować proste plakaty i tabliczki z hasłem „Wyjątkowy stan – wyjątkowa uprzejmość”, które miałyby znaleźć się w jednostkach podległych starostwu i ratuszowi, np. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie czy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Inicjatywę poparł burmistrz Krzysztof Kaliński.

- Jestem bardzo zadowolona, że Zarząd Powiatu Łowickiego tak przychylnie podszedł do tego pomysłu i że możemy już pracować nad jego realizacją – dodaje Słoma.

 
W Łowiczu powstaną miejsca parkingowe dla kobiet w ciąży - komentarze opinie (12)

Gość
11/09/2019

A co z miejscami dla starszych lub otyłych?

Gość
11/09/2019

W zaawasowanej ciazy raczej nie powinna prowadzic auta.

Gość
11/09/2019

o hooo. Zaraz zaczną się komentarze ze słynnym "ciąża to nie choroba". Tak czy siak kobiecie w ciąży należy się szacunek. Niestety widziałem jak jeden Pan w biedronce popychał Panią w ciąży swoim koszykiem żeby szybciej wyjmowała rzeczy na taśmę.

Gość
11/09/2019

szacunek należy się Nam wszystkim.
Co do marketów, mają Nas ludzi w głębokiej du... nic nie zrobisz musisz stać w kolejce i niczemu nie jest winna kasjerka winin jest zarząd ludzie na szczycie to Oni wystawili 7 kas by otworzyć jedna lub dwie. Na powstańców pracuje już Ukraina, żenada.

gość
11/09/2019

ulubiony urząd na zdjęciu

ELCe
11/09/2019

W warszawskich galeriach są miejsca wyznaczone specjalnie dla kobiet w ogóle, tzn. większe, szersze i jeszcze o zgrozo pomalowane na różowo, bo się wychodzi z założenia, że kobiety nie potrafią parkować i nie ogarniają się z pakowaniem auta po zakupach :) żeby było jasne, sama jestem kobietą, moje prawo jazdy jest pełnoletnie i nie widzę powodu, żeby takie miejsca robić. Wyznaczyć strefę dla kobiet w ciąży można, ale będzie tak jak z niepełnosprawnymi - miejsce zajmie ten co chce (niekoniecznie będąc uprzywilejowanym). Taki mamy kraj, że trzeba tłumaczyć jak krowie na obrazkach jak się należy zachować.

Gość
11/09/2019

Bardzo dobry pomysł. To fakt, wszystko zależy od kultury ludzi, której niestety wielu w naszym mieście brakuje. A co do hejtujacych - najlepiej niech w sprawie zabierają głos kobiety, które były w ciąży, wtedy na pewno pomysł uzyska 100% poparcia.

Gość
11/09/2019

Przydałoby się też miejsca dla osób lgbt bo przejścia na pasach kolorowe są ale też nie wszędzie.

Marcel Polski
12/09/2019

Witam, a czy zrobią w końcu jakieś miejsca parkingowe dla osób zmagajacych sie z otyłoscia 2 stopnia?

Gość
12/09/2019

Przy otylosci 2 stopnia to potrzebna dieta i ruch a nie samochod i specjalne miejsce do parkowania.

gość
13/09/2019

Czy ci radni nie mogą się wziąć za poważną robotę ?? Teraz koperty wcześniej jakieś słupki. No powagi trochę. Proszę.

gościu
13/09/2019

Parking dla madek, a kiedey dla madek z bombelkami? XDDD
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


Ostanio w Starostwo Powiatowe


TOP 5

Ogłoszenia

wróć

pełna wersja portalu