W Łowiczu powstanie stacja ładowania samochodów elektrycznych

Gospodarka, Łowiczu powstanie stacja ładowania samochodów elektrycznych - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 5
 • Fotka nr 1 z 5
 • Fotka nr 2 z 5
 • Fotka nr 3 z 5
 • Fotka nr 4 z 5
Portal lowicz24.eu 16/10/2019 10:45
Mirka Czubak

Województwo łódzkie, jako pierwszy samorząd w Polsce przystępuje do wieloetapowego projektu budowy stacji ładowania samochodów elektrycznych. 9 października oficjalnie podpisano list intencyjny pomiędzy samorządem województwa, a spółką PGE Nowa Energia Sp. z o.o. w sprawie realizacji projektu budowy 15 stacji do ładowania samochodów elektrycznych w regionie łódzkim. Jedna z nich znajdzie się w Łowiczu.

Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber oraz wiceprezes zarządu PGE Nowa Energia Tomasz Marzęda, w środę (9 października) dokonali uroczystego podpisania listu intencyjny w sprawie uruchomienia stacji ładowania samochodów elektrycznych. Wydarzenie miało miejsce na terenie Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi przy ul. Wareckiej.

Województwo łódzkie wpisując się w Plan Rozwoju Elektromobilności w Polsce, jako pierwszy samorząd wojewódzki w kraju rozpoczyna wieloetapowy projekt budowy stacji ładowania samochodów elektrycznych na terenach będących w jego zarządzie lub terenach uzgodnionych z lokalnymi samorządami gmin i powiatów. Dalekosiężnym celem jest uczynienie województwa łódzkiego w pełni przejezdnym dla samochodów z napędem elektrycznym. W pierwszym etapie wybudowanych będzie 15 stacji, z czego 10 na terenach placówek medycznych. Ulokowanie stacji na terenach placówek medycznych pozwoli w przyszłości na utworzenie floty ambulansów elektrycznych, lepiej sprawdzających się w środowisku miejskim. Elektrycznymi pojazdami obsługiwany będzie również Urząd Marszałkowski.

Łowicka stacja ma powstać do końca 2019 roku przy „Medyku” ul. Ułańska 2. Będzie to jedna z pierwszych uruchomionych stacji w naszym województwie tuż obok  Łodzi, Łasku oraz Piotrkowa Trybunalskiego. Kolejne w Sieradzu, Skierniewicach, Tuszynie, Wieluniu, Zgierzu, Opocznie i Kutnie powstaną w 2020 roku. Do pozostałych trzeba będzie najpierw dobudować przyłącza energetyczne. W dalszych etapach planowane są uruchomienia kolejnych stacji w pasach dróg wojewódzkich lub w ich sąsiedztwie.

materiał: https://www.lodzkie.pl/

W Łowiczu powstanie stacja ładowania samochodów elektrycznych komentarze opinie

 • gość 2019-10-16 12:11:47

  Treść komentarza...

 • gość 2019-10-16 12:12:23

  Będzie za darmo to lądowanie?

 • gość 2019-10-16 12:40:58

  a kto tam będzie ladowal te samochody?

 • gość 2019-10-16 12:45:06

  Powielacie tylko PiS-owską propagandę.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-18 11:35:08

  Dobry pomysł popieram elektromobilność .

 • gość 2019-10-29 08:43:27

  POpaprańcy szaleją po szaleju.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama