W Łowiczu rusza akcja „KOCHASZ? OdWAŻ się na zmiany”

Projekt Zdrowie - blog 10/09/2018 14:32
Projekt Zdrowie
WRZ 11
Projekt Zdrowie Łowicz godz: 15:00

Bezpłatne konsultacje dietetyczne dla rodziców z dziećmi w gabinetach Projekt Zdrowie na terenie całej Polski oraz cykl spotkań, warsztatów i wykładów edukacyjnych, zorganizowanych w szkołach i miejskich ośrodkach kultury i nauki, to tylko niektóre z elementów kampanii społeczno edukacyjnej „KOCHASZ? OdWAŻ się na zmiany”. Kampania organizowana przez Polskie Centra Dietetyczne potrwa od września do końca listopada.

 

Naukowcy alarmują, iż obecnie na całym świecie otyłych jest już ponad 124 miliony dzieci i młodzieży. W Polsce wyniki również są bardzo niepokojące. W badaniu przeprowadzonym przez Instytut Żywności i Żywienia w 2010 roku problem otyłości dotyczył ok. 10 % dzieci w wieku 9 lat. Nadwagę miało średnio niemal co piąte dziecko. Wynik raportu WHO z 2018 pokazuje, że na przestrzeni trzech lat (2015-2017) otyłość rozpoznano aż u 24% dzieci w grupie od 6 do 9 lat!

 

Otyłe dzieci to w przyszłości otyli dorośli. Udowodniono, że nawyki jedzeniowe kształtują się już w okresie wczesnego dzieciństwa. Jeśli małe dziecko przyzwyczai się do odpowiednio skomponowanej, zbilansowanej i urozmaiconej diety, to nie tylko wpłynie to pozytywnie na jego rozwój, ale obniży ryzyko chorób wywołanych przez nieprawidłowe żywienie. A jest ich całkiem sporo – np. otyłość, cukrzyca, osteoporoza, choroby serca i układu krążenia.

 

Zdecydowana większość przypadków problemów z nadmierną masą ciała jest spowodowana nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi w domu, ustępstwami rodziców, brakiem czasu na przygotowanie posiłków dla dzieci, nieskutecznymi próbami wprowadzenia dietoterapii, przekupywaniem i nagradzaniem dzieci jedzeniem, jak również brakiem odpowiedniej ilości ruchu.

 

Darmowa konsultacja dietetyczna

 

Żeby móc zapobiec niebezpiecznym i negatywnym skutkom otyłości należy poznać jej przyczyny,

dlatego też w ramach akcji każdy rodzic wraz ze swoją pociechą w okresie od września do końca listopada będzie miał możliwość odbyć bezpłatną konsultację z dietetykiem w jednym z 40 gabinetów Projekt Zdrowie na terenie całej Polski. - Podczas spotkania specjalista oceni stan odżywienia, określając BMI dziecka, dokona analizy składu ciała, pomoże określić skalę problemu i zaproponować najlepsze rozwiązanie. - tłumaczy Justyna Wójcik-Bogacz, dietetyk Projekt Zdrowie w Łowiczu.

 

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie:www.odwazsienazmiany.pl

 

Już dziś możesz zapisać się na bezpłatną konsultację:

Polskie Centra Dietetyczne

Projekt Zdrowie Łowicz
ul. Kozia 8
+48515705223, lowicz.projektzdrowie.info

 

 

W Łowiczu rusza akcja „KOCHASZ? OdWAŻ się na zmiany” komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama