13°C bezchmurnie

W najbliższy weekend XVIII Dzień Papieski w Łowiczu

Kiedy: 2018-10-13 , godzina: 09:00 | Gdzie: Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Kościół, najbliższy weekend XVIII Dzień Papieski Łowiczu - zdjęcie, fotografia

„Promieniowanie ojcostwa” to hasło XVIII Dnia Papieskiego, który przypada w najbliższą niedzielę (14 października). W ramach obchodów w Łowiczu odbędzie się Diecezjalny konkurs recytatorski oraz Bieg papieski ulicami miasta.

Łowickie obchody Dnia Papieskiego rozpoczną się już w sobotę. W parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy zostanie zorganizowany Diecezjalny konkurs recytatorski. Zapisy dla chętnych prowadzone będą od godziny 8:30. Sam konkurs rozpocznie się o godzinie 9. Po wszystkich przesłuchaniach uczestnicy będą mogli zjeść obiad w SP nr 3. Laureatów konkursu poznamy ok. godz. 15.

Natomiast w niedzielę o godzinie 12 w łowickiej katedrze odbędzie się uroczysta msza święta.To wyjątkowe nabożeństwo odprawione zostanie pod przewodnictwem J.E. Ks. Arcybikupa Wojciecha Polaka – prymasa Polski z okazji 350-lecia konsekracji Bazyliki Katedralnej. Tradycyjnie msza zakończy się przemarszem delegacji i pocztów sztandarowych pod pomnik św. Jana Pawła II. 

Bezpośrednio po mszy odbędzie się okolicznościowy Koncert Łowickiej Orkiestry Kameralnej, w czasie którego wykonane zostanie oratorium autorstwa ks. bp. Józefa Zawitkowskiego. Muzykę do poematu biblijnego pod tytułem „Domus Dei et Porta Coeli”, skomponował  Jerzy Filipowicz – organista Bazyliki Katedralnej.  Koncert uświetnią swoimi głosami Małgorzata Kustosik (mezzosopran,alt) oraz  Marcin Drzażdżyński (tenor).

O godzinie 15 z terenu SP nr 7 w Łowiczu wystartuje Bieg papieski. Uczestnicy spotkają się kwadrans wcześniej przy kamieniu upamiętniającym miejsce papieskiej celebry i pobiegną ulicami: Papieską, Jana Pawła II, Stanisławskiego, Nowy Rynek, Kozią i Podrzeczną. Bieg zakończy się tradycyjnie przy pomniku Ojca Świętego na Starym Rynku.
Ostatnim akcentem łowickich obchodów XVIII Dnia Papieskiego będzie wspólna modlitwa przy pomniku św. Jana Pawła II o godz. 21:37.

Tego dnia w kościołach zbierane będą ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającą stypendiami ubogą i zdolną młodzież.

zdjęcie: Pixabay

W najbliższy weekend XVIII Dzień Papieski w Łowiczu komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu