W Nieborowie wręczono Nagrody Gospodarcze Wojewody Łódzkiego (DUŻO ZDJĘĆ, VIDEO)

Gospodarka, Nieborowie wręczono Nagrody Gospodarcze Wojewody Łódzkiego (DUŻO ZDJĘĆ VIDEO) - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 27/09/2019 19:42
Martyna Czekalska

W altanie na terenie Pałacu Radziwiłłów w Nieborowie odbyła się dziś (27 września) gala XVI edycji konkursu Nagrody Gospodarczej Wojewody Łódzkiego. Statuetki z rąk wojewody Zbigniewa Raua odebrało pięć firm z naszego regionu.

Konkurs organizowany jest od 2004 roku i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i wysokim prestiżem wśród przedsiębiorców regionu łódzkiego.

Nagroda Gospodarcza Wojewody Łódzkiego ma charakter honorowy. W tym roku wojewoda łódzki Zbigniew Rau wręczył nagrody w czterech kategoriach oraz jedną nagrodę specjalną za całokształt działalności.

Laureatem w kategorii mikro i małe przedsiębiorstwo została firma Klimeko Sp. z o.o. z Dionizowa pod Zduńską Wolą. To mała firma rodzinna działająca na rynku mleczarskim od ponad 20 lat. Wyróżnia się wysokiej jakości produktami nabiałowymi, wytwarzanymi wyłącznie w oparciu o tradycyjne i ręczne metody wytwarzania. Klimeko swoich wyrobów nie dodaje żadnych sztucznych dodatków, konserwantów i wielokrotnie przetwarzanych składników.

Firmy nominowane w tej kategorii to: MCM Project Sp. z o.o., Binstal S.C. oraz P.U.H. Marak Hurtownia Budowlana.

W kategorii ład organizacyjny i społeczna odpowiedzialność biznesu zwyciężyło PGE Górnictwo i Energetyka S.A. w Bełchatowie. To jedna ze spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej PGE, największego przedsiębiorstwa sektora elektroenergetycznego w Polsce. Zajmuje się wydobywaniem węgla brunatnego oraz wytwarzaniem energii elektrycznej i ciepła. Spółka jest liderem w branży wydobywczej węgla brunatnego (jej udział w rynku krajowym tego surowca wynosi 87%), a także największym wytwórcą energii elektrycznej w Polsce.

W kategorii tej nominowano również: Bluerank Sp. z o.o., Eco Kutno Sp. z o. o. oraz Exaco Sp. z o.o.

W kategorii gospodarstwo rolne główną nagrodę odebrało Gospodarstwo Sadownicze SAD ROKICKI z Białej Rawskiej. To gospodarstwo o profilu sadowniczym, zajmuje się uprawą jabłoni. Stosuje najnowocześniejsze technologie upraw sadowniczych, posiada nowatorski park maszynowy, konieczny do produkcji sadowniczej. W gospodarstwie corocznie odmładza się nasadzenie na ok. 1-2 ha. Gospodarstwo wyróżniane w konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, a także laureat nagrody specjalnej Głównego Inspektora Pracy „za stosowanie innowacyjnych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo pracy w gospodarstwie rolnym”.

Oto gospodarstwa nominowane w tej kategorii: Gospodarstwo Rolne Andrzej Janiak, Gospodarstwo Rolne Edward i Renata Prażmowscy, oraz Gospodarstwo Rolne Kocięba Tomasz.

Laureatem w kategorii innowacyjność została firma Proteon Pharmaceuticals S.A. z Łodzi. To przedsiębiorstwo działające w sektorze biotechnologicznym od 2005 roku. Spółka opracowała BAFASAL, czyli dodatek paszowy skutecznie hamujący szczepy Salmonella spp. W przemysłowych fermach drobiu, który swoim działaniem ma zastępować używane wcześniej antybiotyki. Działanie BAFASALu oparte jest na zastosowaniu bakteriofagów.

Nominowani w tej kategorii to: Hart-Tech Sp. z o. o., Lumileds Poland SA. oraz UST-M Sp. z o.o.

Nagroda specjalna wojewody łódzkiego powędrowała w tym roku do firmy Pawis Zakład Produkcyjno-Handlowy Irena Gabara. To łódzka firma odzieżowa działająca na rynku od ponad 30 lat. Oferuje wysokiej jakości odzież męską i damską: garnitury, marynarki, kurtki,
płaszcze, fraki, smokingi, odzież służbową. PAWIS to rozpoznawalna marka, nowoczesne wzornictwo i modna kolorystyka. Garnitury tradycyjne i ekskluzywne tworzone są według autorskich projektów, przy nawiązaniu do panujących w modzie trendów.

Piątkową galę w Nieborowie uświetnił występ grupy muzycznej Trio Mała Harmonia.

W Nieborowie wręczono Nagrody Gospodarcze Wojewody Łódzkiego (DUŻO ZDJĘĆ, VIDEO) komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama