9°C bezchmurnie

W niedzielę spotkajmy się na 26. finale WOŚP

Kiedy: 2018-01-14 , godzina: 08:00 | Gdzie: Miasto Łowicz, Kocierze, Nieborów, Bednary, Łyszkowice

Stowarzyszenia, niedzielę spotkajmy finale WOŚP - zdjęcie, fotografia

Wielkimi krokami zbliża się 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku na ulice powiatu łowickiego wyjdzie 150 wolontariuszy.

W najbliższą niedzielę, 14 stycznia odbędzie się 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy, kto wesprze tegoroczną akcję charytatywną, będzie miał swój maleńki udział w wyrównaniu szans w leczeniu noworodków, bo na taki cel przeznaczone zostaną zebrane środki.

Orkiestry nie zabraknie w Łowiczu, Kocierzewie, Bednarach, Nieborowie oraz Łyszkowicach. Organizacji przedsięwzięcia w mieście nad Bzurą i sąsiednich gminach kolejny rok podjął się Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego w Łowiczu.

W niedzielę na ulice powiatu łowickiego wyjdzie łącznie 150 wolontariuszy, którzy swój sztab znajdą w dawnym budynku Gimnazjum nr 1 w Alejkach Sienkiewicza. Tam kwestarze będą mogli ogrzać się, zjeść ciepły posiłek oraz napić kawy lub herbaty.

W akcję corocznie bardzo chętnie włączają się harcerze i zuchy, którzy są uczniami łowickich szkół. To oni są inicjatorami szkolnych zbiórek dla WOŚP, które przeprowadzone będą jutro i w piątek w łowickich szkołach.

Łowicka Orkiestra ma także stałych kwestujących. Do ich grona z pewnością zalicza się burmistrz Krzysztof Kaliński, który nie tylko zbiera pieniądze, ale podczas zbiórki częstuje cukierkami oraz przewodnik Zdzisław Kryściak. Prezes łowickich przewodników prężnie prowadzi akcję za murami Zakładu Karnego w Łowiczu, gdzie pracuje.

WOŚP to nie tylko wrzucanie datków do puszek. Na facebookowym profilu Hufca ZHP Łowicz pojawiły się wczoraj (9 stycznia) przedmioty, które można licytować. Obecnie zawalczyć można o kalendarz osobisty i ścienny, płyty CD, body niemowlęce, koszulkę WOŚP czy karnet na siłownię.

Katarzyna Kordecka zachęca wszystkich do śledzenia Fb Hufca, gdzie w najbliższym czasie pojawią się kolejne gadżety. Będą to m.in. koszulki, płyty, książki, karnety oraz gadżety wykonane przez osadzonych w ZK w Łowiczu. Licytacja potrwa do niedzieli, 14 stycznia do godziny 18.30.

Niespodzianki czekają także na wszystkich, którzy w niedzielne popołudnie postanowią ruszyć na poszukiwania wolontariuszy. Spotkać ich będzie można m.in. na Nowym Rynku w Łowiczu, gdzie od godziny 13 trwać będzie piknik strażacki. Z pomocą przyszedł Związek Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie łowickim, dzięki któremu na unikatowym rynku odbędzie się pokaz samochodów strażackich i sprzętu do ratowania życia i mienia. Jego zwieńczeniem będzie mini światełko do nieba.

26. finał WOŚP w Łowiczu rozpocznie się o godzinie 8 rano i potrwa do 20. Wolontariuszy na ulicach miasta spotkać będzie można jednak tylko do ok. 16. Po zmroku z uwagi na bezpieczeństwo akcję wesprzeć będzie można przychodząc do sztabu w Alejkach Sienkiewicza lub biorąc udział w licytacjach.

Warto zaznaczyć, że sprzęt do ratowania życia, zakupiony dzięki fundacji Jurka Owsiaka jest na wyposażeniu nie tylko łowickiego szpitala, ale także OSP-RW. Defibrylator będzie można zobaczyć w niedzielę na łowickim rynku.

W niedzielę spotkajmy się na 26. finale WOŚP komentarze opinie

  • KubaM - niezalogowany 2018-01-10 17:45:10

    Chcesz pomoc ?! Bez prowizji dla Owsiaka , bez płacenia za "charytatywne" koncerty gwiazd, bez wydawania fortuny na fajerwerki . Wejdz na https://www.siepomaga.pl/ w 2017 roku zebrali ponad 100mln zł

  • wiki - niezalogowany 2018-01-13 19:07:35

    W każdej fundacji na pewno jest jakaś prowizja. Byleby była jak najmniejsza. A pomagać trzeba w miarę możliwości każdej fundacji i ja tak robię. Bardzo często wysyłam charytatywne smsy, bo to bardzo wygodna forma wsparcia. ALE ORKIESTRA JEST RAZ DO ROKU I KTO MOŻE NIECH WESPRZE, W MYŚL ZASADY - LEPIEJ DAĆ NIŻ POTRZEBOWAĆ. Ja nigdy nie odmawiam wolontariuszom WOŚP datku. I choćby nie wiem, jak szerokie kręgi zatoczyłaby propaganda (wiadomo jaka), ja jestem za tym, żeby orkiestra grała jak najdłużej.

  • Gość - niezalogowany 2018-01-14 10:56:47

    Wspaniały dzień kiedy można dorzucić grosza do puszki dla Wosp. A pomagać innym też można przez cały rok. Gorące serca dziś na wszystkich płaszczach.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu