W niedzielę warto odwiedzić Skansen w Maurzycach

Warsztaty, niedzielę warto odwiedzić Skansen Maurzycach - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 08/08/2019 12:54
Mirka Czubak
SIER 11
Skansen Maurzyce godz: 12:00

Muzeum w Łowiczu zaprasza na kolejną niedzielę pełną atrakcji w skansenie w Maurzycach. W niedzielę, 11 sierpnia zwiedzających muzeum wsi łowickiej czeka szereg atrakcji.

Podczas wydarzenia odbędą się tradycyjne warsztaty piekarnicze, podczas których będzie można poznać tajemnice wypieku chleba, zdobyć przepisy, samodzielnie przygotować ciasto na podpłomyki, a następnie upiec je w oryginalnym piecu chlebowym.Na zakończenie warsztatów uczestnicy spróbują smaku powstałych w ich trakcie wypieków.

W programie znalazły się także warsztaty rękodzieła ludowego, w trakcie których będzie można samodzielnie przygotować łowicką wycinankę, a także poznać techniki pracy w warsztacie ceramiki artystycznej.

Dzieci wraz z rodzicami zachęcamy do udziału w zajęciach kaligrafii pn. „Dawnej szkoły czar ” (godz. 13.00 – 16.00), podczas których w budynku dawnej szkoły z miejscowości Łaźniki będzie można spróbować swoich sił w kaligrafii, sztuce pięknego pisania za pomocą gęsiego pióra.

Dodatkową atrakcją, będzie spacer po skansenie „„Na łowickiej wsi” ”( godz. 12.00 i 14.00), w trakcie którego zwiedzający przeniosą się w miniony już świat dawnej wsi łowickiej. Przechadzając się wśród zabytkowych wiejskich budynków, uczestnicy poznają zwyczaje ludu Księstwa Łowickiego, a także ciekawostki z życia powszedniego oraz pracy na roli.

Na wszystkie wydarzenia obowiązuje bilet wstępu do skansenu.

Przypomnijmy, że w mini skansenie przy Muzeum w Łowiczu w każdą niedzielę (godz.12-16) również organizowane są warsztaty ludowe, a o godzinie 13. na Starym Rynku na bezpłatne spacery z przewodnikiem zaprasza PTTK Łowicz.

Reklama

W niedzielę warto odwiedzić Skansen w Maurzycach komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama