W piątek powiatowo – miejskie obchody Święta Niepodległości w Łowiczu [PROGRAM]

Uroczystości patriotyczne, piątek powiatowo miejskie obchody Święta Niepodległości Łowiczu [PROGRAM] - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 05/11/2019 11:46
Mirka Czubak
LIS 08
pomnik Józefa Piłsudskiego ul. Podrzeczna godz: 10:30

W piątek, 8 listopada odbędą się powiatowo – miejskie obchody Święta Niepodległości w Łowiczu. Tegoroczne uroczystości przyjmą inną formę niż to miało miejsce w ubiegłych latach. Zachęcamy do zapoznania się z programem obchodów.

Co roku gospodarzem uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości był Zespół Szkół Ponadpodstawowym nr 1 im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu. Tym razem główne uroczystości odbędą się w Muzeum w Łowiczu, jednak najpierw  o godz. 10.30 delegacje złożą kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

W dalszej części obchodów na budynku Muzeum w Łowiczu odsłonięta zostanie tablica pamiątkowa upamiętniająca pobyt żołnierzy I Pułku Piechoty Legionów Polski Józefa Piłsudskiego w Łowiczu. Następnie w muzealnej sali barokowej nastąpi przywitanie przybyłych gości oraz oficjalne rozpoczęcie święta Niepodległej.

Na uczestników piątkowego spotkania czeka wiele atrakcji, w programie przewidziano m.in. wykład dr Tadeusza Bogaleckiego o pobycie Legionów Polskich w Łowiczu, otwarcie wystawy dotyczącej 100. rocznicy obecności Armii Błękitnej w Łowiczu oraz prezentacja książki Marka Wojtylaka pt. „Szkice Łowickie II”.

Podczas uroczystości rozstrzygnięty zostanie również konkurs Burmistrza Miasta Łowicza na najlepszą pracę dyplomowa dotyczącą problematyk związanej z Łowiczem.

Część artystyczną zaprezentują uczniowie ZSP nr 1, tego dnia odbędzie się  także ślubowanie uczniów pierwszych klas.

W piątek powiatowo – miejskie obchody Święta Niepodległości w Łowiczu [PROGRAM] komentarze opinie

  • gość 2019-11-05 12:29:23

    Rzeczywiście, same atrakcje. Dwa wykłady i kwiatki dla gryzipiórków. Czytając tytuł artykułu miałem jakaś nadzieję, pierwszy akapit jeszcze się nadzieja tliła ale ....

  • Gość - niezalogowany 2019-11-05 13:27:40

    Święto jest 11.11 i na ten dzień proszę planować oficjalne uroczystości. Zróbcie choć raz coś z klasą, co zainteresuje szersze grono odbiorców. Organizowanie imprez dla urzędników, nauczycieli i uczniów świadczy o abdykacji miasta i powiatu z podstawowych funkcji.

  • gość 2019-11-07 16:55:42

    Nierobów z urzędu miejskiego , gminy i powiatu nie stać aby uroczystości planować na 11-ty listopada. Najlepiej od-pękać wszystko w ramach godzin pracy. Zero patriotyzmu. Za co tym ludziom się płaci i to wcale nie małe pieniądze.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama