W Pijarskiej jak w Krainie Czarów. Gala rozdania Złotych Jabłek (ZDJĘCIA, VIDEO)

Edukacja, Pijarskiej Krainie Czarów rozdania Złotych Jabłek (ZDJĘCIA VIDEO) - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 11/10/2019 14:08
Martyna Czekalska

Wyjątkową oprawę miała dzisiejsza (11 października) gala rozdania Złotych Jabłek, czyli nagród przyznawanych nauczycielom Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu. Uczniowie przygotowali świetne widowisko na podstawie powieści „Po drugiej stronie lustra” Lewisa Carrolla.

Gala Złotych Jabłek to coroczne święto organizowane z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który obchodzony jest 14 października. Uczniowie pijarskiej podstawówki i liceum dziękują w ten sposób nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w codzienną pracę.

W tym roku szkolna sala gimnastyczna zamieniła się w Krainę Czarów, a uczniowie wcielili się w postaci znane z powieści „Po drugiej stronie lustra” Lewisa Carrolla. To druga część przygód Alicji w Krainie Czarów.

W przedstawieniu oprócz wspomnianej Alicji wystąpili m.in. Biały Królik, Biała i Czerwona Królowa, Szalony Kapelusznik czy Kot. Za scenariusz i reżyserię odpowiedzialni byli uczniowie pijarskiego liceum: Jakub Michalak, Anna Kolis i Ewa Lesiak. Aktorzy i twórcy spektaklu spisali się kapitalnie!

Jak co roku uczniowie nagrodzili statuetkami wszystkich nauczycieli najmłodszych klas oraz wręczyli nagrody w kilku kategoriach dla nauczycieli starszych klas podstawówki oraz liceum. Oto kategorie wyróżnień oraz ich laureaci.

Nagroda Szalonego Kapelusznika: Damian Górski, Katarzyna Sumińska, Dominik Kuś.
Kreatywny wynalazca Białej Królowej: Monika Scęcelek, Joanna Kucharek, Anna Rzepecka.
Wybitny profesor z baśniowego uniwersytetu: Joanna Kucharek, Katarzyna Sumińska, Monika Scęcelek.
Generał o złotym sercu armii Białej Królowej: Katarzyna Sumińska, Monika Scęcelek, Justyna Sikora.
Pomysłowy projektant Królowej Kier: Elżbieta Cywińska, Paweł Kolas, Beata Jeziorowska.
Delegat z krainy wiecznego uśmiechu: Elżbieta Cywińska, Ewelina Kwaczyńska, Damian Górski.
Wszechwiedzący doradca Królowej Kier: Elżbieta Cywińska, Piotr Komuński, Joanna Kucharek.
Dowódca o złotym sercu armii Białej Królowej: Elżbieta Cywińska, Paweł Kolas, Joanna Kucharek.

Po ceremonii dyrektor Przemysław Jabłoński i rektor łowickiego kolegium pijarskiego o. Marek Barczewski wręczyli stypendia dla uczniów klas drugich i trzecich liceum za wyniki w nauce oraz sukcesy sportowe osiągnięte w ubiegłym roku szkolnym.

Łącznie nagrodę finansową odebrało 21 uczniów, wśród nich laureat olimpiady historycznej Jan Szurgot.

W Pijarskiej jak w Krainie Czarów. Gala rozdania Złotych Jabłek (ZDJĘCIA, VIDEO) komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama