W skansenie w Maurzycach odbędzie się rodzinna zabawa

Spotkania, skansenie Maurzycach odbędzie rodzinna zabawa - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 03/10/2019 12:03
Mirka Czubak
PAŹ 13
Skansen w Maurzycach godz: 14:00

W niedziele, 13 października w Skansenie wsi łowickiej w Maurzycach odbędzie się podsumowanie zadania „Na łowicką nutę – nowe zajęcia edukacyjne w Muzeum w Łowiczu”. Wydarzenie dedykowane jest rodzicom z dziećmi.

Niedzielne spotkanie rozpocznie się o godzinie 14.00 podsumowaniem realizowanych we wrześniu, przez Muzeum w Łowiczu, lekcji muzealnych pn. „Mali muzykanci” . Dzieci podczas zajęć z zaangażowaniem tworzyły modele instrumentów z materiałów plastycznych oraz artykułów z recyklingu.

Ponadto uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję wysłuchać koncertu łowickiej muzyki ludowej w wykonaniu Kapeli Szymona, który połączony będzie z potańcówką. Podczas wydarzenia kapela zagra najbardziej znane łowickie melodie.

Aby mali i duzi mieli wystarczająco dużo sił do zabawy i tańca, będzie można posilić się tradycyjnymi specjałami kuchni łowickiej. Poczęstunek przygotują Koła Gospodyń Wiejskich.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Całość projektu dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2019.

 

W skansenie w Maurzycach odbędzie się rodzinna zabawa komentarze opinie

  • gość 2019-10-06 02:16:19

    napisali wcześniej po przejściu nawałnicy, że skansen nieczynny aż do odwołania i że potrzebny 1 milion złotych na naprawienie szkód, a tu teraz tak bezczelnie. Albo ktoś jest niesłowny i niepoważny, albo skądś spadłby milion złotych ? To trochę nie poważne. Ale i takie są skutki, że i potem ludzie nie szanują dziedzictwa kulturowego, nazywając wszystko dziadostwem, a kolejne młodsze pokolenia nie potrafią potraktować niczego poważnie. Najłatwiej powiedzieć komuś wyluzuj. Wyluzują, ale nie będą już niczego traktować poważnie,a dziedzictwo kulturowe tylko traci na wartości. Ja bym raczej dokręcał śrubę zamiast luzować, żeby podtrzymywać wartości, a nie polegać tylko na pieniądzach za które się kultury nie kupi. Potrzeba wysiłku, stałości, cierpliwości i wytrwałości zamiast popuszczania. Kultury nie da się kupić.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama