W sobotę rajd Szlakiem Bojowym 10 PP


Portal lowicz24.eu
Autor: Mirka Czubak
10/09/2019

Rajdy Łowicz
  • 14WRZ

    Kiedy: , godzina: 09:00
    Gdzie: Plaża Miejska w Łowiczu

PTTK oddział w Łowiczu, Urząd Miejski w Łowiczu, Urząd Gminy w Nieborowie są organizatorami XIV Rajdu Szlakiem Bojowym 10 Pułku Piechoty, który uczci 80. rocznicę Bitwy nad Bzurą.

W najbliższą sobotę, 14 września o godz. 9 z Plaży Miejskiej w Łowiczu wyruszy rajd Szlakiem Bojowym 10 PP, który uczci 80. rocznicę Bitwy nad Bzurą. Istotnym celem rowerowych wojaży będzie także przypomnienie historii łowickiego pułku piechoty w czasie działań bojowych nad Bzurą we wrześniu 1939 roku oraz popularyzacja turystyki rowerowej, kajakowej i pieszej.

Cykliści pokonają ok. 40 kilometrową trasę. Wyruszą z Łowicza i będą maszerować przez Gągolin Południowy, Nowy Dębsk, Kozłów Szlachecki, Kęszyce, Patoki, Kompina, Zabostów. Cykliści  na cmentarzu katedralnym w Łowiczu złożą kwiaty i zapalą znicze na grobie dowódcy 10 pp. Mariana Krudowskiego oraz zapalą znicze na grobach żołnierzy poległych we wrześniu 1939 r. Uczestnicy, którzy wybiorą trasę rowerową zobaczą także pozostałości bunkrów z okresu II wojny światowej.

Piechurzy dojdą z Łowicza do Kompiny, tą samą trasę tyle, że w kajakach pokonają uczestnicy wodnej odsłony rajdu. Zwieńczeniem trzech tras będzie ognisko z kiełbaskami, nagrody – dla najmłodszego i najstarszego uczestnika rajdu, najliczniejszej grupy zorganizowanej oraz konkursy m.in. sprawnościowe, test wiedzy o bitwie nad Bzurą i 10 PP .

Więcej informacji na stronie PTTK Łowicz http://pttklowicz.pl/

 
W sobotę rajd Szlakiem Bojowym 10 PP - komentarze opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


Ostanio w Rajdy


TOP 5

Ogłoszenia

wróć

pełna wersja portalu