W sobotę wernisaż wystawy obrazów Marii Wollenberg-Kluza


Portal lowicz24.eu
Autor: Mirka Czubak
04/04/2019

Wystawy
  • 06KWI

    Kiedy: , godzina: 16:00
    Gdzie: Muzeum w Łowiczu ul. Stary rynek 5/7

Już w najbliższą sobotę (6 kwietnia) odbędzie się wernisaż wystawy obrazów inspirowanych muzyką największych polskich kompozytorów pn. „Pejzaż mazowiecki w muzyce polskiej”. Sobotnie otwarcie ekspozycji prace autorstwa artystki malarki Marii Wollenberg-Kluza zaplanowano na godzinę 16:00.

Maria Wollenberg-Kluza urodziła się w 1945 roku w Puławach. W latach 1967 – 73 studiowała na Wydziale Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 1973 roku otrzymała dyplom z malarstwa z wyróżnieniem oraz aneks do dyplomu z tkaniny artystycznej.

Pierwszą wystawę indywidualną swoich prac zorganizowała w 1967 roku. Do tej pory urządziła ponad 160 wystaw indywidualnych. Brała udział w kilkuset wystawach zbiorowych ogólnopolskich i międzynarodowych oraz w prezentacjach polskiej sztuki za granicą. Jest laureatką m.in. nagrody imienia Jana Cybisa za całokształt twórczości; wyróżniona medalem Gloria Artis oraz medalem Pro Masovia.

W zeszłym roku obchodziła Jubileusz 50-lecia pracy twórczej objęty Honorowym Patronatem przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na wniosek Société Européenne de Culture. Polski SEC. 

Maluje najczęściej monotematyczne cykle prac. W jej twórczości pojawiają się tematyka sakralna, nawiązania do pejzażu, inspiracje muzyczne; w sposób metaforyczny i symboliczny podejmuje tematy ludzkiego życia; stosuje bogatą, żywą kolorystykę.

Wystawa „Pejzaż mazowiecki w muzyce polskiej” prezentuje obrazy inspirowane muzyką Fryderyka Chopina oraz m.in. Mieczysława Karłowicza, Zygmunta Noskowskiego, Henryka Wieniawskiego, Karola Szymanowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego.  Obrazy prezentowane będą w łowickim muzeum do 9 czerwca.

 
W sobotę wernisaż wystawy obrazów Marii Wollenberg-Kluza - komentarze opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


Ostanio w Wystawy


TOP 5

Ogłoszenia

wróć

pełna wersja portalu