W sobotę wykład i warsztaty dożynkowe w CKTiPZŁ

Warsztaty, sobotę wykład warsztaty dożynkowe CKTiPZŁ - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 06/08/2019 12:48
Mirka Czubak
SIER 10
CKTiPZŁ ul. Stary Rynek 17 godz: 16:00

Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej zaprasza na warsztaty i wykłady pt. "Dożynkowy zawrót głowy", które przygotują chętnych do nadchodzących dożynek. Podczas spotkania będzie okazja zobaczyć jak powstają tradycyjne wieńce dożynkowe, poznać ich historię oraz zobaczyć jak zmieniały się na przestrzeni lat.

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich mieszkańców z terenu powiatu łowickiego, a w szczególności grup wieńcowych, zespołów obrzędowych, kół gospodyń wiejskich i sołtysów, którzy mają ochotę zgłębić tajniki powstawania tradycyjnych wieńców.

Warsztaty prowadzi twórczyni ludowa Zofia Mycka, z kolei część teoretyczną przeprowadzi etnograf Pani dr Aldona Plucińska . Spotkanie zaplanowano na sobotę, 10 sierpnia o godzinie 16.00 w Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej  

- Celem warsztatów jest nie tylko stworzenie wspólnego wieńca, ale także zdobycie doświadczenia i umiejętności, które być może w przyszłości zaowocują w ciekawe inspiracje kultywujące i przekazujące tę piękną tradycję młodszym pokoleniom – mówi dyrektor CKTiPZŁ, Adrianna Kaczor.

Wstęp na warsztaty i wykłady jest bezpłatny.

Reklama

W sobotę wykład i warsztaty dożynkowe w CKTiPZŁ komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama