18°C bezchmurnie

W SP nr 7 w Łowiczu grali w planszówkę poświęconą patronowi szkoły

Uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Łowiczu wzięli dziś (11 czerwca) udział w grze planszowej związanej z życiem i nauczaniem świętego Jana Pawła II, patrona szkoły.

Uczniowie wszystkich klas szkoły na łowickich Bratkowicach od marca realizują projekty edukacyjne poświęcone św. Janowi Pawłowi II. Dla najmłodszych uczniów „Siódemki” przygotowano ciekawą grę planszową pt. „O tym, jak Karolek dostał się do nieba”.

- To autorski pomysł nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Anny Kowalczyk - informuje dyrektor Maria Wojtylak. W zabawie wzięło udział pięć zespołów: reprezentacje klas pierwszych i drugich oraz przedstawiciele każdej z trzech klas trzecich. Dzieci rzucały kostką i przesuwały się na planszy zgodnie z liczbą wyrzuconych „oczek”. Po drodze musiały poradzić sobie z pytaniami dotyczącymi życiorysu Karola Wojtyły i jego nauczania jako papieża Jana Pawła II.

Uczestnicy gry planszowej z łatwością udzielali odpowiedzi m.in. na pytanie o datę i miejsce urodzenia Ojca Świętego, o imiona jego rodziców czy o pseudonim z dzieciństwa przyszłego następcy św. Piotra. Zwyciężyła drużyna, która jako pierwsza doszła do pola z napisem „niebo”.

„Siódemka” w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia istnienia. Dyrektor Maria Wojtylak podkreśla, że wizyta papieża Polaka to najważniejsze wydarzenie w historii podstawówki. - Pamiętam jej każdy szczegół - wspomina.

14 czerwca przypadnie dokładnie 19. rocznica pielgrzymki św. Jana Pawła II do Łowicza.

W SP nr 7 w Łowiczu grali w planszówkę poświęconą patronowi szkoły komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się