1°C zamglenie

W środę w łowickim ZOZ powstanie stoisko informacyjne dot. sieć szpitali

Kiedy: 2017-09-27 , godzina: 09:00 | Gdzie: ZOZ Łowicz

Szpital i opieka społeczna, środę łowickim powstanie stoisko informacyjne sieć szpitali - zdjęcie, fotografia

Specjaliści łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia pojawią się w środę, 27 września w łowickiej placówce zdrowia, gdzie przeprowadzą kampanię dotyczącą zmian, jaki nastąpią po wprowadzeniu sieci szpitali.

1 października wchodzą w życie przepisy ustawy, która tworzy podstawowy system zabezpieczenia, czyli sieć szpitali. Rozwiązania, które wprowadza Ministerstwo Zdrowia, mają na celu zapewnienie pacjentom kompleksowej opieki, którą zorganizuje szpital w sieci.

W Łódzkiem do podstawowego systemu zabezpieczenia (PSZ) zakwalifikowało się 36 szpitali, a w nich ponad 10 tysięcy łóżek szpitalnych.

W ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjnej prowadzonej przez NFZ w każdą środę września specjaliści NFZ, na specjalnych stoiskach zorganizowanych w szpitalach w Łódzkiem, udzielać będą informacji na temat wprowadzanych zmian. W Łowiczu takie spotkanie zaplanowano na najbliższą środę, 27 września w godzinach 9-14.

Tego dnia pacjenci będą mogli dowiedzieć się m.in. jak będzie wyglądało ich leczenie, jeśli czekają na przyjęcie do placówki, która znalazła się poza PSZ czy jak będzie wyglądała opieka w szpitalu w sieci i w poradniach nocnej opieki zdrowotnej. Seniorzy uzyskają informacje na temat zmian na liście Leków 75+.

Dla wszystkich, którzy odwiedzą w środę stoisko w łowickim szpitalu, NFZ przygotował materiały informacyjne i upominki: notesy i supertorby.

Tego dnia będzie możliwość założenia konta w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta.


 

W środę w łowickim ZOZ powstanie stoisko informacyjne dot. sieć szpitali komentarze opinie

  • gość 2017-09-27 13:10:03

    dziś udał sie tam mój małżonek żeby założyć konto w ZIP i uzyskał informację że szpital nie zapewnił komputera i dostępu do internetu przez co niemożliwe jest założenie takiego konta. zaproszono do Skierniewic

Dodajesz jako: Zaloguj się