W szkołach średnich trwają wybory młodych radnych

Edukacja, szkołach średnich trwają wybory młodych radnych - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 26/09/2017 12:08
Martyna Czekalska

Uczniowie siedmiu łowickich szkół średnich wybierają swoich przedstawicieli do Młodzieżowej Rady Miejskiej. Jej roczna kadencja rozpocznie się już w październiku.

Młodzieżowa Rada Miejska została reaktywowana po kilku latach przerwy rok temu. Podobnie jak w przypadku jej dorosłej odpowiedniczki, tworzy ją 21 młodych samorządowców. Każdą z łowickich szkół średnich reprezentuje trzech uczniów.

- Szukamy osób, które czują potrzebę działania na rzecz miasta Łowicza, nie boją się wyzwań i chcą przeżyć fajną przygodę - informuje Krystian Cipiński, opiekun MRM. Jak przekonuje, bycie młodzieżowym radnym to spory krok w dorosłość, ale też okazja do poznania zasad funkcjonowania miasta i zaznajomienia się ze sprawami samorządowymi.

- To również obowiązek i zaangażowanie, o czym muszą pamiętać kandydaci - podkreśla Cipiński. Kadencja młodej rady trwa rok, od października do czerwca. Przewodniczącym rady w kadencji 2016/2017 był Łukasz Brzozowski, maturzysta z pijarskiego liceum.

Zasady wyborów do MRM ustalają samorządy szkolne. Młodzieżowym radnym może zostać każdy uczeń łowickiej szkoły, niezależnie od miejsca zamieszkania.

W ostatniej kadencji rada zorganizowała m.in. Forum Młodzieży Łowickiej i imprezę taneczną Łooparty 2017.

W szkołach średnich trwają wybory młodych radnych komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama