20°C rozproszone chmury

W szkołach średnich bez mistrza ortografii

W I Liceum Ogólnokształcącym w Łowiczu ogłoszono dziś (7 grudnia) wyniki XVI Powiatowego konkursu ortograficznego. Żadnemu z uczestników nie udało się napisać dyktanda bezbłędnie.

Konkurs został przeprowadzony w I LO dokładnie miesiąc temu. Dyktando napisało 32 uczniów z sześciu łowickich szkół średnich. Młodzież zmierzyła się z tekstem o uczciwości.

- Okazało się to dosyć trudnym zadaniem dla wielu osób - mówi Beata Bończak, polonistka z „Chełmońskiego” zasiadająca w komisji konkursowej. - Niestety w tym roku nie wyłoniliśmy nikogo, kogo nagrodzilibyśmy tytułem mistrza ani wicemistrza ortografii - dodaje. Oznacza to, że żadnemu z uczestników nie udało się napisać dyktanda bezbłędnie. Nastolatko największą trudność sprawiła interpunkcja.

Komisja przyznała trzy równorzędne nagrody dla autorów najlepszych prac. Są nimi Aleksandra Jurkiewicz i Katarzyna Wojciechowska z I LO oraz Mateusz Jagiełło z II LO. Całej trójce udało się przebrnąć przez dyktando bez błędu ortograficznego.

Z kolei wyróżnienia otrzymały Aleksandra Filipowicz z pijarskiego liceum oraz Kinga Jaros ze szkoły na Blichu.

W szkołach średnich bez mistrza ortografii komentarze opinie

  • Janusz - niezalogowany 2017-12-09 00:58:20

    I co? Trzeba czytać książki, a nie bryki na klasówki, które są w internecie. Jak uczeń łyknie ze dwie lokalne biblioteki to może? Ale rodzicom też nie chciało się czytać dzieciom do poduszki. Efekt jak widać, nawet przecinków nie zauważają. Rządzić to by wszystkim chcieli, ale wiedzy brakuje. Pora umierać przy takich niedouczonych gamoniach.

  • ofiara mafii - niezalogowany 2017-12-09 20:55:55

    Cytuje: " Niestety w tym roku nie wyłoniliśmy nikogo, kogo nagrodzilibyśmy tytułem mistrza ani wicemistrza ortografii - dodaje. Oznacza to, że żadnemu z uczestników nie udało się napisać dyktanda bezbłędnie. Nastolatko największą trudność sprawiła interpunkcja." - INTERPUNKCJA? - ja twierdzę, że największą trudność sprawiła INTEGRACJA I ........ zawiniła. Tyle i aż tyle.Popieram opinię Janusza.... tylko kiedy czytać te książki?!

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu