W weekend ul. Armii Krajowej będzie zamknięta dla ruchu

Inwestycje, weekend Armii Krajowej będzie zamknięta ruchu - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 25/10/2019 09:01
Mirka Czubak

Przez dwa kolejne dni (26-27 października) zarówno kierowcy jak i mieszkańcy ul. Armii Krajowej będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Przez weekend PZDiT w Łowiczu zamknie ulicę aby drogowcy mogli położyć na całym ciągu ulicy ścieralną warstwę bitumiczną .

Prowadzone prace będą częścią zakresu robót, które zbliżają do zakończenia inwestycji realizowanej przez Powiat Łowicki w ciągu dróg powiatowych na odcinkach: Łowicz – Wicie, Błędów – Lenartów, Błędów – Łaguszew – Łowicz. Pisaliśmy o prowadzonych pracach

Jak informuje PZDiT w Łowiczu na wykonanie robót celowo został wybrany właśnie weekend, aby w jak najmniejszym stopniu utrudnić życie zarówno mieszkańcom okolicznych domów jak i przedsiębiorcom mającym swoje firmy przy tej ulicy.

W sytuacjach koniecznych dojazd do ulicy Armii Krajowej będzie wiódł ulicą Małszycką. Na odcinku wyłączonym z ruchu nie będą również kursowały pojazdy MZK. Pojadą one ulicą Poznańską i zakończą bieg przy siedzibie ZUK, gdzie będą zawracały na trasę.

Warto przypomnieć, że Powiat Łowicki realizuje wielki program modernizacji i remontów dróg. W sumie tym inwestycjom będzie poddanych aż 42 tysiące metrów dróg. Realizacja zadań inwestycyjnych zakrojonych na tak dużą skalę jest możliwa dzięki pozyskaniu przez Starostwo Powiatowe w Łowiczu aż 11 397 400,00 zł pochodzących z Funduszu Dróg Samorządowych.

Z tej kwoty 6 650 000,00 zł trafi do Powiatu Łowickiego a 4 747 400,00 zł na drogi powiatowe w obrębie gmin. Uzyskanie tak dużego finansowania przez Powiat Łowicki było możliwe dzięki dobrej współpracy władz gminnych i powiatowych.

Powiatowy Zarząd Dróg i Transportu w Łowiczu zapowiada, że niebawem rozpoczną się prace drogowe w gminie Nieborów na odcinku Bobrowniki – Bełchów oraz w gminie Kiernozia na odcinku Kiernozia – Witusza. W przyszłym miesiącu planowane jest rozpoczęcie prac drogowych na odcinku Złaków Kościelny – Mastki w gminie Chąśno. W kolejce na przebudowę także czekają niemal dwa kilometry drogi w Kolonii Łyszkowice w gminie Łyszkowice.

Info i foto: PZDiT Łowicz

W weekend ul. Armii Krajowej będzie zamknięta dla ruchu komentarze opinie

 • gość 2019-10-25 09:25:32

  a chodnik kiedy

 • Gość - niezalogowany 2019-10-25 11:35:36

  Nawet te chodniki co są już dawno wymagają remontu. Są krzywe i podsadzone przez korzenie starych drzew,a lampy świecą gdzieś w próżnię,w liście. Często widzę jak wieczorem ktoś idzie i oświetla sobie drogę telefonem. To my w mieście żyjemy czy w lesie?

 • Paweł - niezalogowany 2019-10-25 14:52:54

  Tylko dlaczego samochody powyżej 3,5 T już dzisiaj jeżdżą ul.Korczaka powinien być objazd przez Płocką, Małszycką dla aut powyżej 3,5T.do baz na terenie PKS.iul.Małszyckiej.Ktoś o tym pomyślał?????
  Pozdrawiam.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-25 15:36:12

  Te drzewa to już dawno powinny być wycięte lub podcięte bo stwarzają zagrożenie. I tak jak ktoś wspomnial w komentarzu że latarnie świecą ale tak jakby ich tam nie bylo. Pozdrawiam

 • Janusz Niemczyk 2019-10-25 16:39:37

  Kiedy będzie położony asfalt z przejazdu w Placencji do asfaltu w Bobrownikach. Nie położono asfaltu z Zielkowic do Bobrownik. Patrz obecne zamknięcie przejazdu kolejowego w Arkadii, oraz remont tunelu na ul. Arkadyjskiej. O tym że będzie budowa wiaduktu w Łowiczu dawno bardzo dobrze włodarze wiedzieli. Obywatele jako maszynka do głosowania i „taczka obornika” niech kombinują. To ich stracony czas i pieniądze. Książęta łowiccy łącznie ze starostą nie używają tych traktów. Obywatelu „Taczko obornika” pomyślcie co będzie po wyborach!!!

 • Janusz Niemczyk 2019-10-25 16:47:23

  Drzewa na Armii Krajowej niech rosną. Są piękne!!! Książęta łowiccy łącznie ze starostą nie używają tego traktu oraz innych i nie widzą że światła na Poznańskiej widać z 15 m, a nie z 200 m.
  potem wypadki przez wariatów.
  Nikt nie potrafi przyciąć gałęzi żeby przy pełnej krasie drzew widoczność świateł była z 200 m. Lebiegi i ciamajdy, niechlujstwo pełną gębą.

 • europolitan - niezalogowany 2019-10-25 19:09:43

  Te zdjęcie na górze trochę wygląda jak snap.

 • Leśny dziadek - niezalogowany 2019-10-25 21:46:09

  https://dzienniklodzki.pl/czy-radny-powiatowy-z-lowicza-straci-prace-i-dach-nad-glowa-jacek-chudy-mieszka-w-lesniczowce-co-zarzuca-mu-nadlesniczy-wala/ar/c1-14532499

 • Gość - niezalogowany 2019-10-25 22:58:01

  Drzewa powinny być podcięte lub wycięte, bo przy obecnej pogodzie jaką mamy teraz w kraju, jak drzewo spadnie na jezdnię lub na samochód to dopiero się nasza władza obudzi, ale może być za późno.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Reklama
 Reklama