27°C bezchmurnie

W Wygodzie z dymem poszło 100 tys. zł

Interwencje straży pożarnej, Wygodzie dymem poszło - zdjęcie, fotografia

Około 70 strażaków walczyło z nocnym pożarem stodoły, w której przechowywana była belowana słoma. Niestety wszystko spłonęło.

W poniedziałek (9.10) kilka minut po 23 do straży pożarnej wpłynęło zawiadomienie o pożarze drewnianej stodoły na terenie gospodarstwa w miejscowości Wygoda. Na miejsce skierowano łącznie 14 jednostek, których zadaniem było ugaszenie ognia.

Niestety nie było to proste. Silny wiatr rozwiewał iskry, dodatkowo pożar szybko trawił drewnianą konstrukcję dachu oraz znajdującą się wewnątrz belowaną słomę. Utrudnieniem był również teren, którym strażacy dojechać musieli do pożaru.

Stodoła znajdowała się na tyłach gospodarstwa, zaś wiodła do niej grząska droga. To przez podmokły teren nie można było dojechać do pożaru dodatkowym sprzętem. Dogaszanie pogorzeliska było czasochłonne z uwagi, iż strażacy ręcznie przerzucali słomę i przelewali ją wodą.

Straty oszacowano na 100 tys. zł. W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. Prawdopodobną przyczyną mogło być zaprószenie ognia przez nieznane osoby.

W Wygodzie z dymem poszło 100 tys. zł komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się