10°C bezchmurnie

W Wyszogrodzie poznawali Wisłę

W ramach obchodów roku rzeki Wisły, przedszkolaki z najstarszych grup Przedszkola Integracyjnego nr 10 w Łowiczu, miały okazję obejrzeć na żywo królową polskich rzek udając się na wycieczkę do Wyszogrodu. W planach było także zwiedzanie muzeum.

Dzieci mogły prześledzić całą historię  małego miasteczka  oraz  podziwiać eksponaty związane ze szkutnictwem wiślanym, rybołówstwem  prowadzonym  na rzece, a także unikalne naczynie gliniane odnalezione przez archeologów w miejscowości Drwały – osadzie, która poprzedzała powstanie Wyszogrodu. Ponadto  pogoda pozwoliła przedszkolakom na spacer  wzdłuż  rzeki, podziwiając  piękne widoki.

Z kolei w placówce przy Księżackiej dwie nauczycielki Aneta Kobierzycka i Agnieszka Tomaszkiewicz, przygotowały prezentacje multimedialną pt. „ Z biegiem nurtu” dla dzieci, młodszych i starszych, przedstawiającą miasta, przez które przepływa Wisła, ciekawostki, zabytki i kulturę. Zadaniem każdej grupy  było wykonanie pracy plastycznej, które zaprezentowane zostały w holu przedszkolnym.

W Wyszogrodzie poznawali Wisłę komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu