Wakacyjne staże zawodowe uczniów ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie

Edukacja, Wakacyjne staże zawodowe uczniów ZSCKR Zduńskiej Dąbrowie - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 4
  • Fotka nr 1 z 4
  • Fotka nr 2 z 4
  • Fotka nr 3 z 4
Portal lowicz24.eu 21/08/2019 14:50
Martyna Czekalska

Blisko 70 uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie uczestniczy w wakacyjnych płatnych stażach zawodowych u lokalnych pracodawców.

Staże zawodowe realizowane są w ramach projektu „Nauczanie rolnicze XXI wieku - absolwent na rynku pracy” współfinansowanego ze środków unijnych. Uczestniczy w nich 67 uczniów kształcących się w zawodach: technik rolnik, technik weterynarii oraz technik architektury krajobrazu.

- Wymiar stażu wynosi 150 godzin. Każdy uczeń otrzymuje stypendium stażowe w wysokości 1800 złotych, zwrot kosztów dojazdu oraz ubrania ochronne niezbędne na stanowiskach pracy – informuje Zofia Rosa, wicedyrektor ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie.

- Uczniowie uważają, że staże zawodowe są bardzo ciekawe, pozwalają im zdobyć dodatkowe doświadczenia w realnych warunkach pracy i inspirują ich do przemyśleń na temat przyszłych decyzji związanych z rozwojem zawodowym – dodaje pani wicedyrektor.

Jak zauważa, współpraca z instytucjami i lokalnymi przedsiębiorcami przynosi korzyści zarówno pracodawcom, jak i uczniom. - Cieszy fakt, że coraz więcej młodych ludzi dostrzega i rozumie potrzebę podnoszenia kwalifikacji, co tym samym daje im większe szanse na rynku pracy – kończy Rosa.

Wakacyjne staże zawodowe uczniów ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama