Waldemar Żemło i Aneta Budzałek najlepsi w turnieju tenisa ziemnego w Łowiczu

Inne, Waldemar Żemło Aneta Budzałek najlepsi turnieju tenisa ziemnego Łowiczu - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 25/09/2019 14:40
Martyna Czekalska

Waldemar Żemło zwyciężył w turnieju singla panów, a Aneta Budzałek triumfowała w turnieju pań, jakie odbyły się w ostatni weekend (21-22 września) na kortach ziemnych przy ul. Powstańców 1863 r. w Łowiczu. Dopisała frekwencja.

W tegorocznym Turnieju o puchar burmistrza miasta Łowicza wzięło udział aż 19 zawodników.

W turnieju otwartym rywalizowali oddzielnie panowie i panie amatorsko grający w tenisa, ponadto w turnieju dla młodych, trenujących tenisistów wystartowało trzech graczy: Kuba Dańczak, Jan Markowski i pochodzący z Cypru Wiktor Savvides. Dwaj pierwsi spotkali się w finale, który z uwagi na późną porę został przerwany i będzie kontynuowany w innym, dogodnym dla zawodników terminie.

- W grze pojedynczej mężczyzn jak co roku wygrał Waldemar Żemło, który nie wierzył w siebie na początku imprezy, ale z meczu na mecz się rozkręcał i w finale pokonał Mariusza Czułka – informuje Krzysztof Gajda, prezes Łowickiego Towarzystwa Tenisowego.

Zawodnicy rywalizowali w czterech grupach, jedna z nich rozgrywała swoje mecze na trawiastym boisku u Wojciecha Pietrzaka w Michałówku. Pozostałe spotkania rozegrano na boiskach przy ul. Powstańców 1863 r. w Łowiczu. W pierwszym półfinale Waldemar Żemło pokonał Jędrzeja Pietrzaka, Mariusz Czułek ograł Wojciecha Pietrzaka.

W turnieju kobiet zwyciężyła Aneta Budzałek, która w finale pokonała Lidię Niewiadomską. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Katarzynę Kucharską.

Co ciekawe, różnica wieku między najstarszym a najmłodszym zawodnikiem wyniosła... 42 lata. Po wielu latach Łowickie Towarzystwo Tenisowe doczekało się oficjalnego logo. - To był bardzo udany turniej. Dopisała frekwencja, mieliśmy ładną pogodę, była miła atmosfera – cieszy się Gajda.

Na najbliższą niedzielę (29 września) zaplanowano turniej deblowy mężczyzn. Zapisało się na niego dotychczas 9 par. Zainteresowani tenisiści mogą zapisywać się do piątku u Roberta Markowskiego (tel. 504 124 838).

Waldemar Żemło i Aneta Budzałek najlepsi w turnieju tenisa ziemnego w Łowiczu komentarze opinie