Warsztaty „Bezpieczny Maluch” w Łowiczu

Warsztaty, Warsztaty „Bezpieczny Maluch” Łowiczu - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 06/06/2019 17:18

W dzisiejszym dniu 6 czerwca, w sali konferencyjnej łowickiego starostwa przy ul. Stanisławskiego 30a, odbyły się bezpłatne warsztaty dla kobiet w ciąży i ich partnerów.

Spotkania są organizowane w ramach Kampanii Bezpieczny Maluch, która jest najszerszą w Polsce akcją skierowaną do kobiet w ciąży i rodziców mającą na celu edukację z zakresu bezpieczeństwa i zdrowego rozwoju dziecka. W ramach Kampanii na terenie całej Polski odbywają się bezpłatne warsztaty dla rodziców. Misją Kampanii jest zwiększenie świadomości dotyczącej bezpiecznego macierzyństwa oraz pomoc rodzicom w bezpiecznym i zdrowym rozwoju ich dziecka. 

Kluczowymi tematami realizowanymi na warsztatach są: pierwsza pomoc prowadzona przez ratownika medycznego Kampanii Bezpieczny Maluch, bezpieczeństwo dziecka podczas podróży (prowadzone przez eksperta fotelikowego). Tematami towarzyszącymi są informacje z zakresu karmienia piersią, pielęgnacji skóry matki i dziecka, zabezpieczenie przyszłości dziecka itp.

Na początku spotkania uczestnicy obejrzeli film o krwi pępowinowej, która jest bogata w komórki macierzyste. Pozyskane podczas porodu mogą być w przyszłości wykorzystywane w sytuacji zagrożenia życia.

Warto pójść na te warsztaty, choćby dla samego szkolenia z pierwszej pomocy. A poza tym były prowadzone w sposób zabawny, przyjemny - skomentowała swoje uczestnictwo  w warsztatach pani Kasia z Łowicza.

Koniec warsztatów zwieńczył konkurs. Każdy z uczestników brał udział w losowaniu naprawdę fajnych nagród - kosmetyki dla dzieci, zestawy od firmy NUK, ręczniki, poduszki i fotelik samochodowy.

Warsztaty „Bezpieczny Maluch” w Łowiczu komentarze opinie

  • gość 2019-06-06 23:06:32

    bardzo dobry pomysł. Na tych warsztatach była moja bratowa i bardzo chwaliła i będzie rodziła w Łowiczu. Takie myślenie o ludziach przez szpital i starostę to dobra rzecz.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Reklama
 Reklama