27°C bezchmurnie

Warta Działoszyn za mocna dla rezerw Pelikana

Piłka nożna, Warta Działoszyn mocna rezerw Pelikana - zdjęcie, fotografia

Piłkarze Pelikana II Łowicz przegrali na wyjeździe z Wartą Działoszyn aż 1:5 (0:2) w meczu 28. kolejki grupy łódzkiej IV ligi. Honorowego gola dla łowiczan zdobył Roman Perizhok.

Spotkanie odbyło się ostatnią sobotę (12 maja). Biało-zieloni zmierzyli się z drużyną plasującą się w czołówce czwartoligowej tabeli.

Łowiczanie ponieśli wysoką porażkę 1:5. Do przerwy przegrywali 0:2, a od 62. minuty już 0:3. Dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Roman Perizok. Jak się okazało gol Ukraińca był honorowym trafieniem dla „Ptaków”, ponieważ w samej końcówce Patryk Orzeł jeszcze dwukrotnie wyciągał piłkę z siatki.

- O końcowym wyniku oraz rozmiarach porażki decydowały błędy indywidualne zawodników. W tym spotkaniu popełniliśmy ich stanowczo za dużo, a gospodarze konsekwentnie je wykorzystywali. Zasłużona przegrana, z której trzeba szybko wyciągnąć wnioski - ocenia trener Piotr Gawlik.

Szkoleniowiec rezerw Pelikana nie zagrał w Działoszynie, gdyż następnego dnia wystąpił w meczu pierwszej drużyny.

W następnej kolejce biało-zieloni podejmą przy Starzyńskiego Stal Niewiadów. Mecz odbędzie się w najbliższą niedzielę (20 maja) o godzinie 11:15.

Warta Działoszyn – Pelikan II Łowicz 5:1 (2:0)
Nagielski 23, Marchewka 33 i 89 (rzut karny), Zawieja 62, Jardel 85 - Perizhok 64

Pelikan: Orzeł – Janik (67 Kochanek), Górowski, Woliński, Panek, Perizhok, Brzozowski (63 D. Nasalski), Rześny, Fabijański, Haczykowski (60 Musialik), Świdrowski.
Żółte kartki: Musialik, Rześny.