3°C zamglenie

Wernisaż dwóch ciekawych wystaw

Łowicz24.eu, Wernisaż dwóch ciekawych wystaw - zdjęcie, fotografia

Miejska Biblioteka im. A.K. Cebrowskiego zaprasza na wernisaż wystawy rysunków, wycinanek i muszli ze zbiorów Edwarda Noniewicza. Z kolei w bramie kamienicy przy ulicy Zduńskiej 34 zaprezentowane zostaną prace Anny Bryjak z Bełchowa.Urodzony w Wilnie w 1939 roku kolekcjoner, a także znany i ceniony artysta plastyk tworzy przy pomocy nożyczek i skalpela, ołówka i piórka niespotykane motywy roślinne, owady, ptaki, zwierzęta i portrety. Fragmenty jego kolekcji, wycinanki, grafiki i rysunki prezentowane były na wystawach krajowych i zagranicznych. Podczas jutrzejszej, zatytułowanej „Czas zatrzymany” eksponowane będzie zaledwie kilkadziesiąt prac z bogatego dorobku autora.

Wystawę uzupełniają zbiory muszli i koralowców, które często są pierwowzorem prac wykonywanych przez artystę. Otwarcie wystawy o godzinie 13.


Tego samego dnia, lecz kilka godzin później Foto Art Galeria EKSPOZYCJA 34 zaprasza do obejrzenia kolejnej, ciekawej wystawy fotograficznej w bramie kamienicy przy ulicy Zduńskiej 34 w Łowiczu. Tym razem będą to zdjęcia ukazujące nieznane oblicze Ziemi Łowickiej, autorstwa Anny Bryjak z Bełchowa.

- Moja przygoda z fotografią zaczęła się 6 lat temu, kiedy w Arboretum SGGW w Rogowie zrobiłam zdjęcie żaby siedzącej na Nenufarze. Postanowiłam wówczas zaprezentować je w Internecie.  Zupełnie przypadkiem padło na stronę podróżników, którzy wystawili mi bardzo dobre opinie. Zachęciło mnie to do dalszej pracy i poszukiwań ekspozycji – przyznała Anna Bryjak

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się w najbliższy piątek, 2 października o godz. 17:00 Wystawę prezentowana będzie do 6 listopada. Ekspozycja współfinansowana jest przez Łowicki Ośrodek Kultury w ramach  projektu „Małe Granty 2015”.

Wernisaż dwóch ciekawych wystaw komentarze opinie

  • hudy - niezalogowany 2015-09-30 12:51:58

    [quote name="Gerard"]No i tak to ma właśnie wyglądać,Parki Kulturowe, Biblioteki i inne instytucje są dla ludzi. Mam nadzieje, że dzięki osobom takim jak poseł Artur Dunin uda się wypromować podobne akcje w najbliższej przyszłości.[/quote]Nasza Biblioteka Miejska jest ,,dla ludzi""tylko wyłącznie że względu, na to, że zarządza nią odpowiednia osoba! Tam co jakiś czas dzieją sie interesujace rzeczy... a jak wiemy na kulturę za dużo państwo środków nie przeznacza... :(

  • Orfeusz - niezalogowany 2015-09-30 10:02:49

    Gerard nie wiem ile ci płacą za pisanie takich rzeczy, ale nie przeginaj. poseł Artur Dunin nie ma nic wspólnego z tymi akcjami. Pojawia się i znika kiedy są wybory. Nie słyszałem aby cokolwiek sfinansował czy też dołożył się do jakiejś akcji. Poznałem go kiedyś i rzeczywiście sympatyczny człowiek i tylko tyle w temacie.

  • Gerard - niezalogowany 2015-09-30 09:52:07

    No i tak to ma właśnie wyglądać,Parki Kulturowe, Biblioteki i inne instytucje są dla ludzi. Mam nadzieje, że dzięki osobom takim jak poseł Artur Dunin uda się wypromować podobne akcje w najbliższej przyszłości.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu