Wernisaż wystawy „Nie pamięć” Doroty Cieślińskiej-Brodowskiej w Łowiczu (ZDJĘCIA, VIDEO)

Wystawy, Wernisaż wystawy „Nie pamięć” Doroty Cieślińskiej Brodowskiej Łowiczu (ZDJĘCIA VIDEO) - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 13/10/2019 07:40
Martyna Czekalska

W Galerii Browarna w Łowiczu otwarto wczoraj (12 października) wystawę malarstwa pt. „Nie pamięć” Doroty Cieślińskiej-Brodowskiej. Ekspozycja będzie czynna przez miesiąc.

Na wystawie znalazło się kilkadziesiąt wielkoformatowych prac malarki, w dużej części z ostatnich miesięcy, nigdzie wcześniej nie prezentowane.

Dorota Cieślińska-Brodowska ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni malarstwa prof. A. Kozyrskiego na wydziale architektury wnętrz. Przez rok równocześnie była studentką prof. R. Artymowskiego na wydziale grafiki.

Jej dyplom w pracowniach: prof. Witteka, prof. Dłużniewskiego i prof. Kozyrskiego, został zaliczony w poczet najlepszych prac dyplomowych wyższych uczelni plastycznych w latach 1989/90 i 1990/91.

- Co jest istotne w tym co robię? Szczerość. Tylko szczerość, wejrzenie w siebie, stan wejścia w powstający obraz, pozwala sięgnąć mi do nie pamięci, by potem to przedłożyć używając świadomie wybranych form – uważa Dorota Cieślińska-Brodowska. - Myślę, że w życiu i w sztuce (dla mnie to jedno) nie ma jednoznaczności, oczywistości, stałości.

Jak przyznaje artystka, od ponad 30 lat maluje jeden obraz. Obraz bez początku i bez końca.

Wystawa będzie czynna do 12 listopada. Prace można oglądać od piątku do niedzieli w godz. 16:00 – 18:00 lub w pozostałe dni tygodnia po umówieniu telefonicznym (691 979 262).

Wernisaż wystawy „Nie pamięć” Doroty Cieślińskiej-Brodowskiej w Łowiczu (ZDJĘCIA, VIDEO) komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Reklama
 Reklama