Wernisaż wystawy „Po światło na Ziemię Łowicką”

Wystawy, Wernisaż wystawy „Po światło Ziemię Łowicką” - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 11/11/2019 13:20
LIS 16
Muzeum w Łowiczu godz: 15:00

Muzeum w Łowiczu zaprasza na wystawę malarstwa Zbigniewa Roberta Błaszczyka „Po światło na Ziemię Łowicką. ” Wernisaż odbędzie się w sobotę, 16 listopada godz. 15.00.

Zbigniew Robert Błaszczyk malarstwa uczył się w pracowniach prof.: Krystiana Niedzielskiego, Włodzimierza Rawy, Jacka Bukowskiego.

Pierwszą wystawę indywidualną miał w roku 1986 w Warszawie w „Galerii Wola”. Od tego czasu brał udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Mieszka w Warszawie, ale większość czasu spędza pod Bolimowem, gdzie posiada pracownię i tu głównie czerpie tematy do swoich prac.

Jest autorem malowideł ściennych w budynkach prywatnych i publicznych w Warszawie. W Łowiczu namalował m.in. duży fresk na ścianie szkoły pijarskiej, przedstawiający św. Józefa Kalasancjusza wśród dzieci i młodzieży. Również dekoracje ścienne i obrazy „Wesele Łowickie” oraz „Kuźnia”  w restauracji „Stara Łaźnia” wyszły spod jego pędzla.

Jest także autorem kilku obrazów do kościołów w Bolimowie, w tym „Chrystusa Miłosiernego” znajdującego się w ołtarzu bocznym w kościele św. Anny.

Obecna wystawa zatytułowana „Po światło na Ziemię Łowicką” prezentuje 45 prac związanych z Łowiczem i okolicami rzeki Rawka.

Wystawa czynna do 31 grudnia 2019 r.

Wernisaż wystawy „Po światło na Ziemię Łowicką” komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama